Midnight Commander - en to eu translation catalogue (1174 entries)

en: 
    Failed while close:
    %s
eu: 
    Ixtean huts egin du:
    %s

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
eu: 
    Mesedez bidali edozein akats-txosten ('mc -V'-ren irteera barne)
    "ticket" gisa www.midnight-commander.org helbidera

en:  %s%s file error
eu:  %s%s fitxategi akatsa

en:  (%ld block) |  (%ld blocks)
eu[0]:  (bloke %ld)
eu[1]:  (%ld bloke)

en:  Total: %s
eu:  Guztira: %s

en:  Total: %s/%s
eu:  Guztira: %s/%s

en:  with source mask:
eu:  iturburu maskararekin:

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
eu: "%s"
    eta
    "%s"
    direktorio bera dira

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
eu: "%s"
    eta
    "%s"
    fitxategi bera dira

en: "%s" is a directory
eu: "%s" direktorio bat da

en: "%s" is not a regular file
eu: "%s" ez da fitxategi arrunta

en: %b %e  %Y
eu: %Y %b %e

en: %ld replacements made
eu: %ld ordezkapen egin dira

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
eu: %s
    ez dirudi tar artxiboa denik.

en: %s byte | %s bytes
eu[0]: byte %s
eu[1]: %s byte

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
eu: %s(e)k sarrera bikoiztuak ditu! Baztertzen!

en: %s file error
eu: %s fitxategi akatsa

en: %s in %d file | %s in %d files
eu[0]: %s fitxategi %d-ean
eu[1]: %s %d fitxategitan

en: %s is not a directory
eu: %s ez da direktorio bat

en: %s opening remote file %s
eu: %s urruneko %s fitxategia irekitzen

en: %s removing remote file %s
eu: %s urruneko %s fitxategia ezabatzen

en: %s renaming files
eu: %s fitxategiak berrizendatzen

en: %s: Warning: file %s not found
eu: %s: Abisua: %s fitxategia ez da aurkitu

en: %s: done.
eu: %s: eginda.

en: %s: failure
eu: %s: akatsa

en: &Abort
eu: &Abortatu

en: &Above
eu: &Gainean

en: &Access time
eu: &Atzipen ordua

en: &Active VFS list
eu: &Jarduneko VFS zerrenda

en: &Add current
eu: &Gehitu unekoa

en: &Add new
eu: &Gehitu berria

en: &Add word
eu: &Erantsi hitza

en: &Advanced chown
eu: Ch&own aurreratua

en: &Again
eu: &Berriro

en: &All charsets
eu: &Karaktere-multzo guztiak

en: &Always use ftp proxy:
eu: &Beti erabili ftp proxy:

en: &Appearance...
eu: &Itxura...

en: &Append
eu: &Erantsi

en: &Background
eu: &Atzeko planoa

en: &Background jobs
eu: &Hondoko lanak

en: &Backspace through tabs
eu: &Atzera-tekla tabulatzeekin

en: &Backwards
eu: &Atzera

en: &Beginning
eu: &Hasiera

en: &Below
eu: &Azpian

en: &Brief file list:
eu: Fitxategien zerrenda laburra:

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: &Cancel quit
eu: Irteera bertan behera &utzi

en: &Case sensitive
eu: Berei&zi maius/minus

en: &Chdir
eu: &Aldatu direktorioa

en: &Close
eu: It&xi

en: &Command
eu: &Komandoa

en: &Compare directories
eu: &Konparatu direktorioak

en: &Configuration...
eu: &Konfigurazioa...

en: &Copy
eu: &Kopiatu

en: &Cut to clipfile
eu: &Ebaki klip-fitxategira

en: &Decimal offset
eu: Desplazamendua (hama&rtarra)

en: &Delete
eu: E&zabatu

en: &Directory tree
eu: &Direktorio zuhaitza

en: &Discard
eu: &Baztertu

en: &Dismiss
eu: &Itxi

en: &Display bits...
eu: &Bistaratu bitak...

en: &Do backups with following extension:
eu: &Egin babes-kopiak ondoko luzapenarekin:

en: &Do not change
eu: &Ez aldatu

en: &Drop down menus
eu: &Goitibeherako menuak

en: &Dynamic paragraphing
eu: &Paragrafo dinamikoak

en: &Edit
eu: &Editatu

en: &Edit - F4
eu: &Edizioa - F4

en: &Encoding...
eu: &Kodeketa...

en: &End
eu: &Amaiera

en: &Equal split
eu: &zatiketa berdina

en: &External formatter
eu: &Kanpoko formatu emalea

en: &Fake half tabs
eu: &Itxuratu tabulatze erdiak

en: &Fast dir reload
eu: &Direktorio birzamaketa bizkorra

en: &Fastest (Assume large files)
eu: &Azkarrena (fitxategi haundiak suposatu)

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &Files only
eu: &Fitxategiak soilik

en: &Filter...
eu: I&ragazkia...

en: &Filtered view
eu: I&ragazitako ikuspegia

en: &Find all
eu: &Aurkitu dena

en: &Find declaration
eu: &Aurkitu deklarazioa

en: &Find file
eu: &Aurkitu fitxategia

en: &Find recursively
eu: &Bilatu errekurtsiboki

en: &Flush bookmarks
eu: &Hustu liburu-markak

en: &Format paragraph
eu: &Formatua paragrafoari

en: &Free VFSs now
eu: &Hustu VFS-ak orain

en: &Full 8 bits output
eu: 8 biteko &osoko irteera

en: &Full file list
eu: Fitxategien zerrenda &osoa

en: &General...
eu: &Orokorra...

en: &Go to line...
eu: &Joan...lerrora

en: &Grab lock
eu: &Jabetu giltzapeaz

en: &Group undo
eu: &Taldeka desegin

en: &Horizontal
eu: &Horizontala

en: &Ignore case
eu: &Ez bereizi maius/minus

en: &Ignore lock
eu: J&aramonik ez giltzapeari

en: &Inode
eu: &Inodoa

en: &Insert
eu: T&xertatu

en: &Insert file...
eu: &Txertatu fitxategia...

en: &Invert selection
eu: &Alderantzikatu hautapena

en: &Keep
eu: &Gorde

en: &Keybar visible
eu: &Tekla-barra ikusgai

en: &Kill
eu: &Hil

en: &Layout...
eu: &Diseinua...

en: &Left
eu: E&zkerra

en: &Line number
eu: &Lerro zenbakia

en: &Link
eu: &Esteka

en: &List...
eu: &Zerrenda...

en: &Listing format edit
eu: Zerrendatzeko &formatua editatu

en: &Listing mode...
eu: &Zerrendatzeko modua...

en: &Local
eu: &Lokala

en: &Long file list
eu: Fitxategien zerrenda &luzea

en: &Macintosh format (CR)
eu: &Macintosh formatua (CR)

en: &Mail...
eu: &Posta...

en: &Mark columns
eu: &Markatu zutabeak

en: &Marked all
eu: Guztiak &markatuta

en: &Menu file
eu: &Menu fitxategia

en: &Menubar visible
eu: &Menu-barra ikusgai

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
eu: &Gutxienekoa (bilatu aldaketa multzo txikiagoa)

en: &Modify time
eu: &Edukiaren aldaketa ordua

en: &Mouse page scrolling
eu: &Saguarekin orri labainketa

en: &Move
eu: &Lekuz aldatu

en: &Name
eu: &Izena

en: &Never
eu: &Inoiz ere ez

en: &New
eu: &Berria

en: &Next
eu: H&urrengoa

en: &Next bookmark
eu: H&urrengo laster-marka

en: &No
eu: E&z

en: &None
eu: Bat ere e&z

en: &OK
eu: &Ados

en: &Open file...
eu: &Ireki fitxategia...

en: &Options
eu: &Aukerak

en: &Overwrite
eu: &Gainidatzi

en: &Panel options...
eu: &Panelen aukerak...

en: &Paste output of...
eu: &Itsatsi ...ren irteera

en: &Permissions
eu: &Baimenak

en: &Preallocate space
eu: &Aurrealokatu lekua

en: &Prev bookmark
eu: &Aurreko laster-marka

en: &Previous
eu: &Aurrekoa

en: &Quick
eu: &Bizkorra

en: &Quick cd
eu: Cd a&zkarra

en: &Quick save
eu: &Azker gordetzea

en: &Quick view
eu: Ikuspegi &azkarra

en: &Quit
eu: &Irten

en: &Redo
eu: &Berregin

en: &Refresh
eu: &Berritu

en: &Refresh screen
eu: &Freskatu pantaila

en: &Reget
eu: &Beste saiakera bat

en: &Remove
eu: Ke&ndu

en: &Rename/Move
eu: Berrizendatu/Mu&gitu

en: &Replace
eu: &Ordeztu

en: &Replace...
eu: &Ordezkatu...

en: &Rescan
eu: &Berraztertu

en: &Resize
eu: &Handiera aldatu

en: &Resume
eu: &Berrekin

en: &Retry
eu: &Saiatu berriz

en: &Return does autoindent
eu: &Itzulera teklak koska automatikoki jartzen du

en: &Reverse
eu: &Alderantzikatu

en: &Right
eu: E&skuina

en: &Safe save
eu: &Seguru gordetzea

en: &Save
eu: &Gorde

en: &Save setup
eu: &Gorde konfigurazioa

en: &Search
eu: &Bilatu

en: &Search...
eu: &Bilatu...

en: &Set
eu: &Ezarri

en: &Show free space
eu: &Erakutsi leku hutsa

en: &Size
eu: &Neurria

en: &Size only
eu: &Neurria bakarrik

en: &Skip
eu: &Saltatu

en: &Sort order...
eu: &Sailkatzeko ordena...

en: &Sort...
eu: &Sailkatu...

en: &Stable symlinks
eu: E&steka sinboliko egonkorrak

en: &Start/Stop record macro
eu: &Hasi/Gelditu makro grabaketa

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: &Symlink
eu: E&steka sinbolikoa

en: &System Wide
eu: &Sistema osorako

en: &System wide
eu: &Sistema osorako

en: &Thorough
eu: &Osoa

en: &Toggle bookmark
eu: &Txandakatu laster-markak

en: &Toggle fullscreen
eu: &Txandakatu pantaila betea

en: &Toggle ins/overw
eu: &Txandakatu txert/gainid

en: &Toggle line state
eu: &Txandakatu lerro egoera

en: &Tree
eu: Zu&haitza

en: &UTF-8 output
eu: &UTF-8 irteera

en: &Undelete files (ext2fs only)
eu: &Berreskuratu fitxategiak (soilik ext2fs)

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Unix format (LF)
eu: &Unix formatua (LF)

en: &Unsorted
eu: Sailkatu &gabe

en: &Up
eu: &Gorantz

en: &Update
eu: Eg&uneratu

en: &Use ~/.netrc
eu: &Erabili ~/.netrc

en: &User
eu: &Erabiltzailea

en: &User defined:
eu: &Erabiltzaileak definitutakoa:

en: &User menu
eu: &Erabiltzailearen menua

en: &User menu...
eu: &Erabiltzaile menua...

en: &Using shell patterns
eu: &Shell ereduak erabiltzen

en: &Verbose operation
eu: Eragiketa &xehetua

en: &Version
eu: &Bertsioa

en: &Vertical
eu: &Bertikalki

en: &View
eu: &Ikusi

en: &View - F3
eu: &Ikusi - F3

en: &Virtual FS...
eu: Alegiazko &FS...

en: &Visible trailing spaces
eu: Zuriuneen aztarna &ikusgai

en: &Whole words
eu: &Hitz osoak

en: &Window
eu: &Leihoa

en: &Windows/DOS format (CR LF)
eu: &Windows/DOS formatua (CR LF)

en: &XTerm window title
eu: &XTerm leihoaren izenburua

en: &Yes
eu: &Bai

en: &read by owner
eu: jabeak i&rakurri

en: &write by owner
eu: jabeak i&datzi

en: '%s' is not a symbolic link
eu: '%s' ez da esteka sinbolikoa

en: (chdir first)
eu: (aurrena chdir)

en: (stalled)
eu: (trabatuta)

en: (strict rfc959)
eu: (rfc959 hertsia)

en: * on keypad
eu: * zenbakizko teklatuan

en: + on keypad
eu: + zenbakizko teklatuan

en: +number
eu: +zenbakia

en: -  < No translation >
eu: -  < Ez dago itzulpenik >

en: - on keypad
eu: - zenbakizko teklatuan

en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
eu: --colors GAKOHITZA={AURRE},{ATZE},{EZAUGR}:GAKOHITZA2=...
    
    {AURRE}, {ATZE} eta {EZAUGR} jarri gabe utzi daitezke, eta lehenetsitakoa erabiliko da
    
      Gakohitzak:
       Globala:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
        Fitxategien bistaratzea: normal, selected, marked, markselect
        Elkarrizketa laukiak: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menuak:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Menu gainazaleratuak:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editorea:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Erakuslea:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Laguntza:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

en: / on keypad
eu: / zenbakizko teklatuan

en: 7 &bits
eu: 7 &bit

en: 7-bit ASCII
eu: 7-biteko ASCII

en: < Default >
eu: < Lehenetsitakoa >

en: < Reload Current Syntax >
eu: < Birzamatu uneko sintaxia >

en: <Unknown group>
eu: <Talde ezezaguna>

en: <Unknown user>
eu: <Erabiltzaile ezezaguna>

en: <readlink failed>
eu: <readlink-ek huts egin du>

en: A file already exists with this name
eu: Fitxategi bat dago izen hori duena

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
eu: Testu editore lagunkoi bat
    Midnight Commander-rarentzako idatzia.

en: A&bout...
eu: &Honi buruz...

en: A&ll
eu: &Guztia

en: A&ll charsets
eu: Karaktere-&multzo guztiak

en: A&ppend
eu: era&nskina

en: A&sk new file name
eu: &Galdetu fitxategi-izen berria

en: A&uto save panels setup
eu: A&uto gorde panelen ezarpena

en: A&uto save setup
eu: A&uto gorde ezarpena

en: A1 key
eu: A1 tekla

en: Aborted transfer would be successful.
eu: Galarazitako transferentzia arrakastatsua izango zen.

en: Aborting transfer...
eu: Transferentzia galarazten...

en: About
eu: Honi buruz

en: Accessed:   %s
eu: Atzitua: %s

en: Account:
eu: Kontua:

en: Active VFS directories
eu: VFSko direktorio aktiboak

en: Add to external panelize
eu: Erantsi kanpokora paneleraturi

en: Add to hotlist
eu: Erantsi gogokoetara

en: Alwa&ys
eu: &beti

en: American English
eu: Ingeles amerikarra

en: Ampersand
eu: Eta-ikur

en: An error occurred while migrating user settings: %s
eu: Errore bat gertatu da erabiltzaile-ezarpenak migratzean: %s

en: Apostrophe
eu: Apostrofe

en: Appearance
eu: Itxura

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" sarrera ezabatu nahi duzula?

en: Arguments parse error!
eu: Argumentuen azterketak akatsa!

en: Asterisk
eu: Asterisko

en: At sign
eu: A bildua

en: Authentication failed
eu: Autentifikatzeak huts egin du

en: Auto m&enus
eu: Auto &menuak

en: Back from &declaration
eu: Atzera &deklaraziotik

en: BackTab/S-tab
eu: Atzera-Tab/Maius-tab

en: Background jobs
eu: Hondoko lanak

en: Background process error
eu: Hondoko prozesu baten akatsa

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
eu: Hondoko prozesu batek manejatu ditzakegun argumentuak
    baino gehiago eskatu dizkigu.

en: Background process:
eu: Atzeko planoko prozesua:

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
eu: Hondoko prozesua:
    "%s" direktorioa ez dago hutsik.
    Errekurtsiboki ezabatu?

en: Background process: File exists
eu: Hondoko prozesua: Fitxategia existitzen da

en: Background protocol error
eu: Hondoko protokolo baten akatsa

en: Backslash key
eu: alderantzizko barra tekla

en: Backspace
eu: Atzera-tekla

en: Block Size
eu: Bloke neurria

en: Block is large, you may not be able to undo this action
eu: Blokea handia da, agian ezingo duzu ekintza hau desegin

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
eu: Panel biak egon beharko lirateke zerrendatzeko
    moduan komando hau erabiltzeko

en: Breton
eu: Bretoiera

en: British English
eu: Ingeles britainiarra

en: Built with GLib %d.%d.%d
eu: GLib %d.%d.%d erabiliz eraikita

en: ButtonBar|Ascii
eu: Ascii

en: ButtonBar|Copy
eu: Kopiatu

en: ButtonBar|Delete
eu: Ezabatu

en: ButtonBar|Dynamc
eu: Dinamk

en: ButtonBar|Edit
eu: Editatu

en: ButtonBar|Forget
eu: Ahaztu

en: ButtonBar|Format
eu: Format

en: ButtonBar|Goto
eu: Joan

en: ButtonBar|Help
eu: Laguntza

en: ButtonBar|Hex
eu: Hamas

en: ButtonBar|HxSrch
eu: BilakHs

en: ButtonBar|Index
eu: Indizea

en: ButtonBar|Mark
eu: Marka

en: ButtonBar|Menu
eu: Menua

en: ButtonBar|Merge
eu: Bateratu

en: ButtonBar|Mkdir
eu: SortuDir

en: ButtonBar|Move
eu: Mugitu

en: ButtonBar|Options
eu: Aukerak

en: ButtonBar|Parse
eu: Aztertu

en: ButtonBar|Prev
eu: Aurr

en: ButtonBar|PullDn
eu: Jaitsi

en: ButtonBar|Quit
eu: Irten

en: ButtonBar|Raw
eu: Gordin

en: ButtonBar|RenMov
eu: BerrizenMug

en: ButtonBar|Replac
eu: Ordezk

en: ButtonBar|Rescan
eu: Berrazt

en: ButtonBar|Rmdir
eu: EzabDir

en: ButtonBar|Save
eu: Gorde

en: ButtonBar|Search
eu: Bilatu

en: ButtonBar|Static
eu: Estatikoa

en: ButtonBar|UnWrap
eu: EzItzulb

en: ButtonBar|Unform
eu: FormGabe

en: ButtonBar|View
eu: Ikusi

en: ButtonBar|Wrap
eu: Itzulbira

en: C&hange time
eu: A&tributuen aldaketa ordua

en: C&heck word
eu: &Hitza aztertu

en: C&lear marked
eu: &Garbitu markatutakoa

en: C&ompare files
eu: Fitxategiak al&deratu

en: C&onfirmation...
eu: &Berrespena...

en: C&ontinue
eu: &Jarraitu

en: C&ursor after inserted block
eu: K&urtsorea txertatutako blokearen ondoren

en: C1 key
eu: C1 tekla

en: Cache directory:
eu: Cache direktorioa:

en: Canadian English
eu: Ingeles kanadarra

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cannot accept this key
eu: Tekla hau ezin onartu

en: Cannot change directory
eu: Direktorioa ezin aldatu

en: Cannot chdir to "%s"
eu: "%s" direktoriora ezin aldatu ("chdir")

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
eu: Ezin da "%s" direktoriora aldatu
    %s

en: Cannot chmod "%s"
    %s
eu: "%s"-ren baimenak ezin aldatu ("chmod")
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
eu: "%s" helburu fitxategiaren baimenak ezin aldatu
    %s

en: Cannot chown "%s"
    %s
eu: "%s"-ren jabea ezin aldatu ("chown")
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
eu: "%s" helburu direktorioaren jabea ezin aldatu ("chown")
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
eu: "%s" helburu fitxategiaren jabea ezin aldatu
    %s

en: Cannot close source file "%s"
    %s
eu: "%s" iturburu fitxategia ezin itxi
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
eu: "%s" helburu fitxategia ezin itxi
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
eu: "%s"
    esteka sinboliko ziklikoa ezin kopiatu

en: Cannot create %s directory
eu: %s direktorioa ezin sortu

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
eu: Babeskopia fitxategia ezin sortu
    %s%s
    %s

en: Cannot create pipe descriptor
eu: Ezin da sortu hodi deskriptorea

en: Cannot create pipe streams
eu: Ezin dira sortu hodiko isuriak

en: Cannot create special file "%s"
    %s
eu: "%s" fitxategi berezia ezin sortu
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
eu: "%s" helburu direktorioa ezin sortu
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
eu: "%s" helburu fitxategia ezin sortu
    %s

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
eu: "%s" helburu esteka sinbolikoa ezin sortu
    %s

en: Cannot create temporary command file
    %s
eu: %s
    aldiuneko komando fitxategia ezin sortu

en: Cannot create temporary diff file
    %s
eu: Aldiuneko diff fitxategia ezin sortu
    %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
eu: %s aldiuneko direktorioa ezin sortu: %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
eu: Aldiuneko fitxategi bateratua ezin sortu
    %s

en: Cannot delete file "%s"
    %s
eu: "%s" fitxategia ezin ezabatu
    %s

en: Cannot execute command
eu: Komandoa ezin exekutatu

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
eu: Komandoak ezin exekutatu bertakoa ez den fitxategi-sistema batean

en: Cannot execute sort command
eu: "sort" komandoa ezin exekutatu

en: Cannot fetch a local copy of %s
eu: Ezin eskuratu ondokoaren bertako kopia bat: %s

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
eu: Ezin eskuratu ondokoaren bertako kopia bat: /ftp://some.host/editme.txt

en: Cannot find node %s in help file
eu: Ezin aurkitu %s nodoa laguntza fitxategian

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
eu: "%s" iturburu fitxategiaren egoera ("fstat") ezin lortu
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
eu: "%s" helburu fitxategiaren egoera ("fstat") ezin lortu
    %s

en: Cannot get size/permissions for %s
eu: %s-ren neurria/baimenak ezin eskuratu

en: Cannot insert file
eu: Fitxategia ezin txertatu

en: Cannot invoke command.
eu: Ezin da komandoa deitu.

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
eu: Blokeen bit-mapa hemendik ezin zamatu:
    %s

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
eu: Inode bit-mapa hemendik ezin zamatu:
    %s

en: Cannot make stable symlinks acrossnon-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
eu: Bertakoak ez diren fitxategi sistemen artean ezin da esteka sinboliko egonkorrik sortu:
    
    Esteka sinboliko egonkorrak aukera ezgaituko da

en: Cannot make the hardlink
eu: Esteka trinkoa ezin egin

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
eu: "%s" direktorioa "%s"-ra ezin mugitu
    %s

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
eu: "%s" fitxategia "%s"-ra ezin mugitu
    %s

en: Cannot open "%s"
    %s
eu: "%s" ezin ireki
    %s

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
eu: Ezin da ireki "%s" sintaxi-azterketa moduan
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s
eu: %s artxiboa ezin ireki
    %s

en: Cannot open %s for reading
eu: %s irakurtzeko ezin ireki

en: Cannot open cpio archive
    %s
eu: cpio artxiboa ezin ireki
    %s

en: Cannot open file "%s"
eu: "%s" fitxategia ezin ireki

en: Cannot open file %s
eu: %s fitxategia ezin ireki

en: Cannot open file %s
    %s
eu: %s fitxategia ezin ireki
    %s

en: Cannot open file for writing: %s
eu: Fitxategia idazteko ezin ireki: %s

en: Cannot open named pipe %s
eu: %s izeneko hodia ezin ireki

en: Cannot open pipe for reading: %s
eu: Hodia irakurtzeko ezin ireki: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
eu: Hodia idazteko ezin ireki: %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
eu: "%s" iturburu fitxategia ezin ireki
    %s

en: Cannot open tar archive
    %s
eu: tar artxiboa ezin ireki
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
eu: Ezin da %s fitxategia idazteko ireki:
    %s

en: Cannot operate on ".."!
eu: Ezin da ".." erabili!

en: Cannot overwrite directory "%s"
eu: "%s" direktorioa ezin gainidatzi

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
eu: "%s" direktorioa ezin gainidatzi
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
eu: "%s" fitxategia ezin gainidatzi
    %s

en: Cannot parse command for pipe
eu: Ezin da sintaktikoki ulertu hodirako komandoa

en: Cannot parse:
eu: Azterketa sintaktikoa ezin egin:

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
eu: Lekua ezin aurrealokatu "%s" helburu fitxategiarentzako⏎
    %s

en: Cannot read directory contents
eu: Direktorioaren edukia ezin irakurri

en: Cannot read source file"%s"
    %s
eu: "%s" iturburu fitxategia ezin irakurri
    %s

en: Cannot read source link "%s"
    %s
eu: "%s" iturburu esteka ezin irakurri
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
eu: "%s" direktorioa ezin ezabatu
    %s

en: Cannot remove file "%s"
    %s
eu: "%s" fitxategia ezin ezabatu
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
eu: Ezin da exekutatu kanpokora paneleratu bertakoa ez den direktorio batean

en: Cannot save file
eu: Fitxategia ezin gorde

en: Cannot save file %s:
    %s
eu: %s fitxategia ezin gorde:
    %s

en: Cannot save file:
    %s
eu: Fitxategia ezin gorde:
    %s

en: Cannot save: destination is not a regular file
eu: Ezin da gorde: helburua ez da ohiko fitxategi bat

en: Cannot set correct permissions for directory %s
eu: %s direktorioarentzako baimen zuzenak ezin ezarri

en: Cannot stat "%s"
    %s
eu: "%s"-ren egoera ("stat") ezin lortu
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
eu: "%s" fitxategiaren egoera ("stat") ezin lortu
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
eu: "%s" iturburu direktorioaren egoera ("stat") ezin lortu
    %s

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
eu: "%s" iturburu fitxategiaren egoera ("stat") ezin lortu
    %s

en: Cannot stat the destination
    %s
eu: Helburuaren egoera ("stat") ezin lortu
    %s

en: Cannot translate from %s to %s
eu: Ezin itzuli %s(e)tik %s(e)ra

en: Cannot view: not a regular file
eu: Ezin ikusi: ez da fitxategi arrunta

en: Cannot write target file "%s"
    %s
eu: "%s" helburu fitxategia ezin idatzi
    %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
eu: Ezin da %s fitxategian idatzi:
    %s

en: Caret
eu: Zirkunflexu

en: Cas&e sensitive
eu: &Bereizi maius/minus

en: Case &insensitive
eu: &Ez bereizi maius/minus

en: Case sens&itive
eu: Berei&zi maius/minus

en: Cd follows lin&ks
eu: Cd-k este&kei jarraitzen die

en: Ch&own
eu: &Chown

en: Change &to
eu: Aldatu &hontara

en: Change line breaks to:
eu: Aldatu lerro hausturak hontara:

en: Change spelling &language...
eu: Aldatu hi&zkuntza

en: Changed:    %s
eu: Aldatuta (stat): %s

en: Changes to file lost
eu: Fitxategiko aldaketak galdu egin dira

en: Check &POSIX new line
eu: Egiaztatu &POSIX lerro berria

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
eu: Egiaztatu sarrera datuak! Parametroetako batzuk NULUAK dira!

en: Check word
eu: Aztertu hitza

en: Child died unexpectedly
eu: Umea ustekabean hil da

en: Chmod command
eu: Chmod komandoa

en: Choose codepage
eu: Hautatu kode-orrialdea

en: Choose syntax highlighting
eu: Hautatu sintaxi nabarmentzea

en: Chown advanced command
eu: Chown komando aurreratua

en: Chown command
eu: Chown komandoa

en: Classic pro&gressbar
eu: Aurrerapen-barra klasikoa

en: Close file
eu: Itxi fitxategia

en: Co&mplete: show all
eu: &Osoa: erakutsi guztia

en: Co&py to clipfile
eu: Ko&piatu klip-fitxategira

en: Colon
eu: Bi puntu

en: Color options
eu: Koloreen aukerak

en: Comma
eu: Koma

en: Command
eu: Komandoa

en: Command &history
eu: Ko&mandoen historia

en: Command &prompt
eu: Komando &gonbita

en: Compare directories
eu: Konparatu direktorioak

en: Completion/M-tab
eu: Osatzea/Alt-tab

en: Compute tota&ls
eu: Kalkulatu &guztizkoak

en: Con&tinue
eu: &Jarraitu

en: Config directory:
eu: Konfiguratu direktorioa:

en: Configure options
eu: Konfiguratu aukerak

en: Confir&m before saving
eu: Be&rretsi gorde aurretik

en: Confirm replace
eu: Berretsi ordezkapena

en: Confirm save file: "%s"
eu: Berretsi gorde fitxategia: "%s"

en: Confirmation
eu: Berrespena

en: Confirmation|&Delete
eu: E&zabatu

en: Confirmation|&Execute
eu: &Exekutatu

en: Confirmation|&History cleanup
eu: &Historia garbitu

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
eu: &Gogokoen direktorioa ezabatu

en: Confirmation|E&xit
eu: &Irten

en: Confirmation|O&verwrite
eu: Gai&nidatzi

en: Console output
eu: Kontsolaren irteera

en: Content:
eu: Edukia:

en: Continue from beginning?
eu: Hasieratik jarraitu?

en: Cop&y
eu: &Kopiatu

en: Cop&y to file...
eu: &kopiatu fitxategira...

en: Copies to
eu: Kopiak hona

en: Copy "%s" directory to:
eu: Kopiatu "%s" direktorioa hona:

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelara

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
eu: cpio-ren goiburua hondatuta aurkitu zaio
    %s-ri

en: Create a new Directory
eu: Sortu direktorio berria

en: Ctrl
eu: Ktrl

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes
eu: Uneko testuan aldaketak egin dira eta ez dira gorde.
    Jarraitzen baduzu aldaketa hauek baztertu egingo dira

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
eu: Uneko testuan aldaketak egin dira eta ez dira gorde.
    Jarraitzen baduzu aldaketa horiek baztertu egingo dira

en: Cursor be&yond end of line
eu: Kurtsorea lerro amaieratik &harantzago

en: Cut to clipboard
eu: Ebaki arbelara

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Data directory:
eu: Datuen direktorioa:

en: Data types:
eu: Datu motak:

en: Debug
eu: Araztu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete %s?
eu: %s ezabatu?

en: Delete macr&o...
eu: Ezabatu makr&oa...

en: Delete macro
eu: Ezabatu makroa

en: Delete on keypad
eu: Ezabatu, zenbakizko teklatuan

en: Deleting
eu: Ezabatzen

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
eu: "%s" helburua direktorio bat izan behar da
    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
eu: Gailu mota: handiena %lu, txikiena %lu

en: Device:     %s
eu: Gailua: %s

en: Di&rectory hotlist
eu: &Gogoko direktorioak

en: Di&ve into subdir if exists
eu: Mur&gildu azpidirektorioan existitzen bada

en: DialogTitle|Copy
eu: Kopiatu

en: DialogTitle|Delete
eu: Ezabatu

en: DialogTitle|History cleanup
eu: Historia ezabatu

en: DialogTitle|Move
eu: Mugitu

en: Diff Options
eu: Diff-en aukerak

en: Diff algorithm
eu: Diff algoritmoa

en: Diff extra options
eu: Diff-en aparteko aukerak

en: Diff viewer: invalid mode
eu: Diff erakuslea: modu baliogabea

en: Directories: %zd, total size: %s
eu: Direktorioak: %zd, neurri osoa: %s

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
eu: "%s" direktorioa ez dago hutsik.
    Errekurtsiboki ezabatu?

en: Directory %s is not owned by you
eu: %s direktorioa ez da zure jabegoa

en: Directory cache expired for %s
eu: %s(r)en direktorio cache-a iraungi egin da

en: Directory hotlist
eu: Gogokoen direktorioa

en: Directory label
eu: Direktorioaren etiketa

en: Directory label:
eu: Direktorioaren etiketa:

en: Directory path
eu: Direktorioaren bide-izena

en: Directory path:
eu: Direktorioaren bidea:

en: Directory scanning
eu: Direktorio azterketa

en: Directory tree
eu: Direktorio zuhaitza

en: Disable X11 support
eu: Ezgaitu X11 euskarria

en: Disable mouse support in text version
eu: Testu-bertsioan sagu-euskarria desgaitzen du

en: Disables subshell support
eu: Subshell euskarria desgaitzen du

en: Display bits
eu: Bistaratu bitak

en: Displays the current version
eu: Uneko bertsioa bistaratzen du

en: Do you really want to execute?
eu: Beneta exekutatu nahi duzu?

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
eu: Benetan utzi nahi duzu Midnight Commander-ra?

en: Do you want clean this history?
eu: Historia hau ezabatu nahi duzu?

en: Dollar sign
eu: Dolarraren ikur

en: Domain:
eu: Domeinua:

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
eu: Ez zamatu tekla loturak fitxategitik, erabili lehenetsitakoak

en: Dot
eu: Puntu

en: Down arrow
eu: Behera gezia

en: Down arrow keypad
eu: Behera gezia, zenbakizko teklatuan

en: Dup failed
eu: "Dup"-ek huts egin du

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: E&xit
eu: Irte&n

en: E&xtension
eu: Lu&zapena

en: E&xternal panelize
eu: Ka&npokora paneleratu

en: ERROR:
eu: AKATSA:

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit &extension file
eu: Editatu &luzapen fitxategia

en: Edit &menu file
eu: Editat&u menu fitxategia

en: Edit Save Mode
eu: Editatu gordetzeko modua

en: Edit file
eu: Editatu fitxategia

en: Edit files
eu: Editatu fitxategiak

en: Edit hi&ghlighting group file
eu: Editatu nabarmentzeko taldeen &fitxategia

en: Edit is disabled
eu: Editatu ezgaituta dago

en: Edit s&ymlink
eu: E&ditatu esteka sinbolikoa

en: Edit symlink
eu: Editatu esteka sinbolikoa

en: Edit:
eu: Editatu:

en: Editor options
eu: Editorearen aukerak

en: Ena&ble ignore directories:
eu: &Gaitu alboratu direktorioak:

en: Enables subshell support (default)
eu: Subshell euskarria (lehenetsia) gaitzen du

en: Encod&ing...
eu: Ko&deketa...

en: End key
eu: Bukaera tekla

en: End on keypad
eu: Bukaera, zenbakizko teklatuan

en: English
eu: Ingelesa

en: Enter
eu: Sartu

en: Enter command label:
eu: Sartu komandoaren etiketa:

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
eu: Sartu gailua (/dev/ gabe) nondik fitxategiak
    berreskuratuko diren: (F1 xehetasunetarako)

en: Enter directory name:
eu: Sartu direktorio izena:

en: Enter file name:
eu: Sartu fitxategi izena:

en: Enter line:
eu: Sartu lerroa:

en: Enter machine name (F1 for details):
eu: Sartu makinaren izena (F1 xehetasunetarako):

en: Enter on keypad
eu: Sartu, zenbakizko teklatuan

en: Enter replacement string:
eu: Sartu ordezko katea:

en: Enter search string:
eu: Sartu bilatzeko katea:

en: Enter shell command(s):
eu: Sartu shell komandoa(k):

en: Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
eu: Sartu sailkatzeko aukerak (begiratu eskuliburu ("man") orrialdea) zuriune bitartez banatuta:

en: Equal
eu: Berdin

en: Error
eu: Errorea

en: Error %s creating directory %s
eu: %s akatsa %s direktorioa sortzerakoan

en: Error %s removing directory %s
eu: %s akatsa %s direktorioa ezabatzerakoan

en: Error calling program
eu: Akatsa programari deitzerakoan

en: Error dup'ing old error pipe
eu: Akatsa akats hodi zaharra bikoizterakoan ("dup")

en: Error in file %s on line %d
eu: Akatsa %s fitxategiaren %d lerroan

en: Error reading %s
eu: Akatsa %s irakurtzerakoan

en: Error reading from pipe: %s
eu: Akatsa hoditik irakurtzerakoan: %s

en: Error reported after abort.
eu: Akatsaren berri eman da galarazi ondoren.

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
eu: Akatsa fitxategia ixterakoan:
    %s
    Baliteke datuak idatzi izana edo ez

en: Error writing to pipe: %s
eu: Akatsa hodira idazterakoan: %s

en: Esc key mode
eu: Ihes (Esc) tekla modua

en: Escape
eu: Ihes

en: Esperanto
eu: Esperantoa

en: Event system already initialized
eu: Gertaera sistema dagoeneko hasieratuta

en: Event system not initialized
eu: Gertaera sistema ez dago hasieratuta

en: Exclamation mark
eu: Harridura marka

en: Executable &first
eu: Exekutagarria &lehenengo

en: Existing filename (filename symlink will point to):
eu: Existitzen den fitxategi izena (esteka sinbolikoak erakutsiko duen fitxategi izena):

en: Existing: %s, size %s
eu: Dagoena: %s, size %s

en: Ext2lib error
eu: Ext2lib akatsa

en: Extension file edit
eu: Editatu luzapen fitxategia

en: External command
eu: Kanpoko komandoa

en: External panelize
eu: Kanpokora paneleratu

en: F&ull 8 bits input
eu: 8 bit-eko sarrera

en: FATAL: not a directory:
eu: LARRIA: ez da direktorioa:

en: FT&P link...
eu: FT&P esteka...

en: FTP anonymous password:
eu: FTP anonimoaren pasahitza:

en: FTP directory cache timeout (sec):
eu: FTP direktorio cache denbora muga (s):

en: FTP to machine
eu: FTP makinara

en: FTP: Account required for user %s
eu: FTP: %s erabiltzailearentzako kontua behar da

en: FTP: Password required for %s
eu: FTP: %s(a)rentzako pasahitza behar da

en: Failed to initialize event system
eu: Gertaera sistema hasieratzeak huts egin du

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
eu: Ume stdout-etik datuak irakurtzeak huts egin du:
    %s

en: Failed to run:
    %s
eu: Exekutatzeak huts egin du:
    %s

en: False:
eu: Gezurra:

en: Faroese
eu: Faroera

en: File
eu: Fitxategia

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
eu: Fitxategia: "%s" dagoeneko editatzen ari da.
    Erabiltzailea: %s
    Prozesuaren ID: %d

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
eu: "%s" fitxategia handiegia da.
    Ireki hala ere?

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
eu: %s fitxategia ez da root-arena edo ez da zurea edo guztiek idatz
    dezake. Hori erabiltzeak zure segurtasuna arriskuan jarri dezake

en: File %s was modified.
    Save before close?
eu: %s fitxategia aldatu egin da.
    Gorde itxi aurretik?

en: File &types
eu: Fitxategi &motak

en: File exists
eu: Fitxategia existitzen da

en: File extension handlers:
eu: Fitxategi-luzapen maneiatzaileak:

en: File has hard-links. Detach before saving?
eu: Fitxategiak esteka-trinkoak dauzka. Deslotu gorde aurretik?

en: File highlight
eu: Fitxategi nabarmentzea

en: File listin&g
eu: &Fitxategien zerrendatzea

en: File locked
eu: Fitxategia giltzatuta

en: File name:
eu: Fitxategi izena:

en: File operations
eu: Fitxategi eragiketak

en: File was modified. Save with exit?
eu: Fitxategia aldatu da. Gorde irtetzerakoan?

en: File(s) was modified. Save with exit?
eu: Fitxategia(k) aldatu d(ir)a. Gorde irteterakoan?

en: File: %s
eu: Fitxategia: %s

en: FileOperation|Copy
eu: Kopiatu

en: FileOperation|Delete
eu: Ezabatu

en: FileOperation|Move
eu: Mugitu

en: Filename:
eu: Fitxategi izena:

en: Files processed: %zu
eu: Prozesatutako fitxategiak: %zu

en: Files processed: %zu/%zu
eu: Prozesatutako fitxategiak: %zu/%zu

en: Files tagged, want to cd?
eu: Fitxategiak hautatuta, direktoria aldatu nahi?

en: Filesystem: %s
eu: Fitxategi-sistema: %s

en: Fill tabs with &spaces
eu: bete tabulatzeak &zuriuneekin

en: Filter
eu: Iragazi

en: Filter command and arguments:
eu: Iragazteko komandoa eta argumentuak:

en: Filtered view
eu: Iragazitako ikuspegia

en: Find *.orig after patching
eu: Bilatu *.orig zuzendu ondoren

en: Find File
eu: Bilatu fitxategia

en: Find SUID and SGID programs
eu: Bilatu SUID eta SGID programak

en: Find rejects after patching
eu: Bilatu ezetsiak zuzendu ondoren

en: Finished
eu: Amaituta

en: Finished (ignored %zd directory) | Finished (ignored %zd directories)
eu[0]: Amaituta (direktorio %zd baztertuta)
eu[1]: Amaituta (%zd direktorio baztertuta)

en: Fir&st hit
eu: &Lehenengo agerraldia

en: Flag
eu: Bandera

en: Follow &links
eu: jarraitu &estekei

en: For&mat
eu: For&matua

en: For&ward to declaration
eu: Au&rrera deklarazioruntz

en: Forces xterm features
eu: xterm eginbideak behartzen ditu

en: Format error on file Extensions File
eu: Formatu akatsa fitxategien luzapen fitxategian

en: Found: %ld
eu: Aurkitu: %ld

en: Free nodes:
eu: Nodo askeak:

en: Free space: %s/%s (%d%%)
eu: Leku askea: %s/%s (%d%%)

en: French
eu: Frantsesa

en: Function key 1
eu: 1. funtzio tekla

en: Function key 10
eu: 10. funtzio tekla

en: Function key 11
eu: 11. funtzio tekla

en: Function key 12
eu: 12. funtzio tekla

en: Function key 13
eu: 13. funtzio tekla

en: Function key 14
eu: 14. funtzio tekla

en: Function key 15
eu: 15. funtzio tekla

en: Function key 16
eu: 16. funtzio tekla

en: Function key 17
eu: 17. funtzio tekla

en: Function key 18
eu: 18. funtzio tekla

en: Function key 19
eu: 19. funtzio tekla

en: Function key 2
eu: 2. funtzio tekla

en: Function key 20
eu: 20. funtzio tekla

en: Function key 21
eu: 21. funtzio tekla

en: Function key 22
eu: 22. funtzio tekla

en: Function key 23
eu: 23. funtzio tekla

en: Function key 24
eu: 24. funtzio tekla

en: Function key 3
eu: 3. funtzio tekla

en: Function key 4
eu: 4. funtzio tekla

en: Function key 5
eu: 5. funtzio tekla

en: Function key 6
eu: 6. funtzio tekla

en: Function key 7
eu: 7. funtzio tekla

en: Function key 8
eu: 8. funtzio tekla

en: Function key 9
eu: 9. funtzio tekla

en: GNU Midnight Commander %s
eu: GNUren %s Midnight Commander-a

en: GNU Midnight Commander is already
    running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
eu: GNU Midnight Commander dagoeneko
    exekutatzen ari da terminal honetan.
    Azpi-shell euskarria ezgaituko da.

en: German
eu: Alemanera

en: Getting file
eu: Fitxategia eskuratzen

en: Go to matching &bracket
eu: Joan kort&xete parekidera

en: Goto
eu: Joan

en: Goto line
eu: Joan lerrora

en: Goto line (left)
eu: Joan lerrora (ezkerra)

en: Goto line (right)
eu: Joan lerrora (eskuina)

en: Great than
eu: Haundiago baino

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
eu: Oso ondo! Terminaleko datu-base osoa duzu!
    Tekla guztiak ongi dabiltza.

en: Greek
eu: Grekoa

en: Grepping in %s
eu: %s(e)n bilatzen ari da

en: Group
eu: Taldea

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
eu: "%s" taldea ez dago hutsik.
    Ezabatu nahi duzu?

en: Group name
eu: Taldearen izena

en: Group name:
eu: Taldearen izena:

en: H&intbar visible
eu: &Iradokizun-barra ikusgai

en: He&xadecimal
eu: Hama&seitarra

en: He&xadecimal offset
eu: Desplazamendu (hama&seitarra)

en: Help
eu: Laguntza

en: Help file format error
eu: Laguntza fitxategiaren formatu akatsa

en: Highlighting groups file edit
eu: Nabarmentzeko taldeen fitxategia editatu

en: History
eu: Historia

en: Home
eu: Etxea

en: Home directory path is not absolute
eu: Etxeko direktorioaren bide-izena ez da absolutua

en: Home on keypad
eu: Hasi, zenbakizko teklatuan

en: Hotlist Load
eu: Gogokoak zamatu

en: If &size differs
eu: &Neurria desberdina bada

en: Ignore &space change
eu: Baztertu &zuriune aldaketa

en: Ignore all &whitespace
eu: Baztertu &zurigune guztiak

en: Ignore tab &expansion
eu: Baztertu tabulatze &hedapena

en: In se&lection
eu: &Hautapenean

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
eu: Osatu gabeko fitxategia eskuratu da. Mantendu?

en: Inconsistent extfs archive
eu: extfs artxibo inkoherentea

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
eu: %s(r)en
    esteka inkoherenteak
    cpio artxiboan
    %s

en: Inconsistent tar archive
eu: tar artxibo inkoherentea

en: Information
eu: Informazioa

en: Input / display codepage:
eu: Sartu / bistaratu kode-orrialdea:

en: Insert
eu: Txertatu

en: Insert &date/time
eu: Txertatu &data/ordua

en: Insert &literal...
eu: Txertatu &literala...

en: Insert file
eu: Txertatu fitxategia

en: Insert literal
eu: Txertatu literala

en: Insert on keypad
eu: Txertatu, zenbakizko teklatuan

en: Internal bug: Double start of link area
eu: Barneko akatsa: Esteka eremuaren hasiera bikoitza

en: Internal error:
eu: Barne-errorea:

en: Invalid source pattern '%s'
eu: Iturburu eredu baliogabea '%s'

en: Invalid token number %d
eu: Token zenbaki baliogabea %d

en: Invalid value
eu: Balio baliogabea

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
eu: Tekla guztiak ongi dabiltzala 
    ematen du. Oso ondo.

en: Italian
eu: Italiera

en: L&ynx-like motion
eu: L&ynx-en moduko mugimendua

en: Label for "%s":
eu: "%s"(r)en etiketa:

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Launches the file viewer on a file
eu: Fitxategi-ikustailea fitxategian abiarazten du

en: Layout
eu: Diseinua

en: Learn &keys...
eu: &Teklak ikasi...

en: Learn keys
eu: Teklak ikasi

en: Left arrow
eu: Ezkerrera gezia

en: Left arrow keypad
eu: Ezkerrera gezia, zenbakizko teklatuan

en: Left brace
eu: Ezker giltza

en: Left bracket
eu: Ezker kortxete

en: Left parenthesis
eu: Ezker parentesi

en: Less than
eu: Txikiago baino

en: Link
eu: Esteka

en: Link %s to:
eu: Estekatu %s hona:

en: Links:      %d
eu: Estekak: %d

en: Listing mode
eu: Zerrendatzeko modua

en: Load
eu: Zamatu

en: Load definitions of key bindings from specified file
eu: Zamatu tekla elkarketen definizioak zehaztutako fitxategitik

en: Load file
eu: Zamatu fitxategia

en: Load syntax file
eu: Zamatu sintaxi fitxategia

en: Loading...
eu: Zamatzen...

en: Loading: %3d%%
eu: Zamatzen: %3d%%

en: Location:   %Xh:%Xh
eu: Kokalekua: %Xh:%Xh

en: Log ftp dialog to specified file
eu: Erregistratu ftp elkarrizketa-koadroa zehaztutako fitxategian

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
eu: MC-k ezin izan du %s fitxategian idatzi,
    zure gogoko sarrera zaharrak ez dira ezabatu

en: Ma&rk moves down
eu: Ma&rkatzean beheruntz mugitu

en: Macro not deleted
eu: Makro ez ezabatua

en: Mail
eu: Posta

en: Main options
eu: Aukera nagusiak

en: Malformed regular expression
eu: Gaizki osatutako adierazpen erregularra

en: Mark &all
eu: Markatu &guztiak

en: Memory exhausted!
eu: Memoria agortuta!

en: Menu edit
eu: Menua editatu

en: Mi&x all files
eu: Na&hastu fitxategi guztiak

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
eu: Midnight Commander itzaltzen ari da.
    Gorde aldatutako fitxategia %s?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
eu: Midnight Commander itzaltzen ari da.
    Gorde aldatutako fitxategia(k)?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
eu: Midnight Commander itzaltzen ari da.
    Gorde aldatutako fitxategia?

en: Minus
eu: Ken

en: Misspelled
eu: gaizki idatzia

en: Mkdi&r autoname
eu: Mkdi&r autoizena

en: Mo&ve
eu: &Mugitu

en: Mode:       %s (%04o)
eu: Modua: %s (%04o)

en: Modified git files
eu: Aldatutako git fitxategiak

en: Modified:   %s
eu: Aldatua: %s

en: More parsing errors will be ignored.
eu: Azterketa sintaktikoaren akats gehiago baztertu egingo dira.

en: Move "%s" directory to:
eu: Mugitu "%s" direktorioa hona:

en: Moving %s
eu: %s lekuz aldatzen

en: Name
eu: Izena

en: Name of new group:
eu: Talde berriaren izena:

en: Name:
eu: Izena:

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: New     : %s, size %s
eu: Berria : %s, neurria %s

en: New &entry
eu: &Sarrera berria

en: New &group
eu: &Talde berria

en: New hotlist entry
eu: Gogokoen sarrera berria

en: New hotlist group
eu: Gogokoen talde berria

en: No arguments given to the viewer.
eu: Ez zaizkio argumentuak eman erakusleari.

en: No node information
eu: Nodo-informaziorik ez.

en: No space information
eu: Ez dago leku-informaziorik

en: No suitable entries found in %s
eu: %s-(e)n ez dira sarrera egokiak aurkitu

en: No&rmal
eu: &Ohikoa

en: NoName
eu: Izengabe

en: Non&e
eu: &Bat ere ez

en: Norwegian
eu: Norvegiera

en: Not an xterm or Linux console;
    the panels cannot be toggled.
eu: Ez da xterm edo Linux kontsola;
    panelak ezin dira ezkutatu.

en: Not implemented yet
eu: Oraindik inplementatu gabe

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
eu: Ordeztu beharreko token kopurua ez da aurkitutakoen kopuru berdina

en: Number sign #
eu: Traol (# zenbaki ikurra)

en: OK
eu: Ados

en: On dum&b terminals
eu: &Terminal tuntunetan

en: Open files
eu: Ireki fitxategiak

en: Other 8 bit
eu: Beste 8 bit

en: Other command
eu: Bestelako komandoa

en: Other options
eu: Beste aukera batzuk

en: Output lines:
eu: Irteera lerroak:

en: Overwrite all targets?
eu: Helburu guztiak gainidatzi?

en: Overwrite this target?
eu: Helburu guztiak gainidatzi?

en: Owner
eu: Jabea

en: Owner name
eu: Jabearen izena

en: Owner name:
eu: Jabearen izena:

en: Owner:      %s/%s
eu: Jabea: %s/%s

en: Pa&ge scrolling
eu: Orri &labainketa

en: Pa&ste from clipfile
eu: I&tsatsi klip-fitxategitik

en: Page Down
eu: Orrian behera

en: Page Down keypad
eu: Orrian behera, zenbakizko teklatuan

en: Page Up
eu: Orrian gora

en: Page Up keypad
eu: Orrian gora, zenbakizko teklatuan

en: Pane&lize
eu: Pane&leratu

en: Panel options
eu: Panelek aukerak

en: Panel split
eu: Panel zatiketa

en: Paneli&ze
eu: Panelerat&u

en: Panelize
eu: Paneleratu

en: Panels:
eu: Panelak:

en: Parameter
eu: Parametroa

en: Password for \\%s\%s
eu: \\%s\%s(r)entzako pasahitza

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Paste output of external command
eu: Itsatsi kanpoko komando baten irteera

en: Pause after run
eu: Eten exekutatu ondoren

en: Pe&rcents
eu: Eh&unekoak

en: Percent sign
eu: Ehunekoaren ikurra

en: Perm
eu: Baim

en: Permission
eu: Baimena

en: Permissions (octal):
eu: Baimenak (Zortzitarra):

en: Pers&istent selection
eu: &Hautaketa iraunkorra

en: Pipe
eu: Barra bertikal

en: Pipe close failed
eu: Hodi ixteak huts egin du

en: Pipe failed
eu: Hodiak huts egin du

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
eu: Sakatu %s
    eta zain egon mezua desagertzen den arte.
    
    Ondoren, sakatu berriro Ados bere botoiaren
    ondoan agertzen den ikusteko.
    
    Ihes egin nahi baduzu, sakatu Ihes tekla behin
    eta itxaron.

en: Plus
eu: Gehi

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Premature end of cpio archive
    %s
eu: cpio artxiboa aldez aurretik amaitu da
    %s

en: Preserve &attributes
eu: Mantendu &atributuak

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
eu: Sakatu hemen adierazitako tekla guztiak. Egin ondoren, egiaztatu
    zein tekla ez diren Ados markatu. Sakatu zuriunea falta diren teklekin,
    edo klikatu saguarekin hura definitzeko. Mugitzeko erabili Tab.

en: Press any key to continue...
eu: Sakatu edozein tekla jarraitzeko...

en: Press any key:
eu: Sakatu edozein tekla:

en: Press macro hotkey:
eu: Sakatu makroaren laster-tekla:

en: Press the macro's new hotkey:
eu: Sakatu makroaren laster-tekla berria:

en: Prime
eu: Apostrofo

en: Print configure options
eu: Inprimatu konfiguratzeko aukerak

en: Print data directory
eu: Inprimatu datu direktorioa

en: Print extended info about used data directories
eu: Inprimatu info hedatua erabilitako data direktorioei buruz

en: Print last working directory to specified file
eu: Inprimatu laneko azken direktorioa zehaztutako fitxategira

en: Question mark
eu: Galdera marka

en: Quick cd
eu: cd bizkorra

en: Quick search
eu: Bilaketa azkarra

en: Quit
eu: Irten

en: Quotation mark
eu: Komatxoak

en: Re&gular expression
eu: Adierazpen erre&gularra

en: Re&verse files only
eu: &Alderantzikatu fitxategiak soilik

en: Reading failed
eu: Irakurtzeak huts egin du

en: Record/Repeat &actions
eu: Grabatu/Errepikatu &ekintzak

en: Reget failed, about to overwrite file
eu: Berreskuratzeak huts egin du, fitxategia gainidazteko zorian

en: Regular expression error
eu: Adierazpen erregularraren akatsa

en: Relative symlin&k
eu: Es&teka sinboliko erlatiboa

en: Repeat last commands
eu: Errepikatu azken komandoa

en: Repeat times:
eu: Zenbat aldiz errepikatu:

en: Replace
eu: Ordezkatu

en: Replace with:
eu: Ordezkatu honekin:

en: Request to run in color mode
eu: Kolore moduan exekutatzeko eskatzen du

en: Requests to run in black and white
eu: Zuri-beltzean exekutatzea eskatzen du

en: Resets soft keys on HP terminals
eu: Tekla transferigarriak HP terminalean berrezartzen ditu

en: Resolving symlink...
eu: Esteka sinbolikoa ebazten...

en: Right arrow
eu: Eskuinera gezia

en: Right arrow keypad
eu: Eskuinera gezia, zenbakizko teklatuan

en: Right brace
eu: Eskuin giltza

en: Right bracket
eu: Eskuin kortxete

en: Right parenthesis
eu: Eskuin parentesi

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Root directory:
eu: Erro direktorioa:

en: Rotating d&ash
eu: Marrat&xo birakaria

en: Run sort
eu: Exekutatu "sort"

en: Running
eu: Martxan

en: Russian
eu: Errusiera

en: S&FTP link...
eu: S&FTP esteka...

en: S&et marked
eu: &Ezarri markatutakoa

en: S&hell link...
eu: S&hell esteka...

en: S&hell patterns
eu: S&hell parametroak

en: S&ingle press
eu: Be&hin sakatu

en: S&kip
eu: &Saltatu

en: S&kip hidden
eu: B&aztertu ezkutukoak

en: S&pell check
eu: &Ortografia aztertu

en: S&uspend
eu: E&seki

en: S&wap panels
eu: &Trukatu panelak

en: S&yntax file
eu: Sinta&xi fitxategia

en: SFTP to machine
eu: SFTP makinara

en: SM&B link...
eu: S&MB esteka...

en: SMB authentication
eu: SMB autentikazioa

en: SMB link to machine
eu: SMB esteka makinara

en: SUB-DIR
eu: AZPI-DIR

en: SYMLINK
eu: ESTEKSINB

en: Sa&fe delete
eu: E&zabaketa segurua

en: Save &as...
eu: Gorde &honela...

en: Save &mode...
eu: Gordetzeko &modua...

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Save as
eu: Gorde honela

en: Save block
eu: Gorde blokea

en: Save file
eu: Gorde fitxategia

en: Save file &position
eu: Gorde fitxategi &kokapena

en: Save macro
eu: Gorde makroa

en: Screen lis&t
eu: Pantaila &zerrenda

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
eu: %dx%d pantaila-neurria ez da onartzen.
    Egiaztatu TERM ingurune-aldagaia.

en: Screens
eu: Pantailak

en: Sea&rch for content
eu: Bi&latu edukiaren arabera

en: Search
eu: Bilatu

en: Search &again
eu: Bilatu berri&z

en: Search done
eu: Bilaketa eginda

en: Search is disabled
eu: Bilaketa ezgaituta dago

en: Search string not found
eu: Bilatutako katea ez da aurkitu

en: Searching
eu: Bilatzen

en: Searching %s
eu: %s bilatzen

en: Searching %s: %3d%%
eu: %s bilatzen: %3d%%

en: Select
eu: Hautatu

en: Select &group
eu: Hautatu ta&ldea

en: Select compare method:
eu: Hautatu konparatzeko metodoa:

en: Select language
eu: Hautatu hizkuntza

en: Semicolon
eu: Puntu eta koma

en: Set &all
eu: &Konfiguratu dena

en: Set &groups
eu: Ezarri &taldeak

en: Set &users
eu: Ezarri &erabiltzaileak

en: Set debug level
eu: Ezarri arazketa maila

en: Set expression for filtering filenames
eu: Ezarri fitxategi izenak iragazteko adierazpena

en: Set initial line number for the internal editor
eu: Ezarri barneko editorearentzako hasierako lerro zenbakia

en: Setup
eu: Ezarpena

en: Setup saved to %s
eu: Ezarpena %s-ra gordeta

en: Shell link to machine
eu: Shell esteka makinara

en: Shift
eu: Maius

en: Show &backup files
eu: Erakutsi &babeskopia fitxategiak

en: Show &hidden files
eu: Erakutsi &ezkutuko fitxategiak

en: Show directory s&izes
eu: E&rakutsi direktorioen neurriak

en: Show mc with specified skin
eu: Erakutsi mc zehaztutako azalarekin

en: Show mi&ni-status
eu: Erakutsi mi&ni-egoera

en: Simple s&wap
eu: &Trukaketa erraza

en: Size
eu: Neurria

en: Size:       %s
eu: Neurria: %s

en: Ski&p all
eu: Sa&hiestu guztia

en: Skin:
eu: Azala:

en: Skins
eu: Azalak

en: Slash key
eu: Barra tekla

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Sorry, I could not put the job in background
eu: Barkatu, ezin izan dut lana hondoan ipini

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
eu: Barkatu, oraingoz ezin dugu pasahitz bidez autentikatutako konexiorik egin.

en: Sort
eu: Sailkatu

en: Sort block
eu: Sailkatu blokea

en: Sort order
eu: Sailkatzeko ordena

en: Sort returned non-zero: %s
eu: "sort"-ek akatsa itzuli du: %s

en: Source
eu: Iturburua

en: Source "%s" is not a directory
    %s
eu: Iturburu "%s" ez da direktorioa
    %s

en: Space key
eu: Zuriune tekla

en: Spanish
eu: Gaztelania

en: Specifies a color configuration
eu: Kolore-konfigurazioa zehazten du

en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
eu: Kolore estandarrak:
    black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown, 
    yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
    brightcyan, lightgray eta white
    
    Kolore hedatuak, 256 kolore eskuragarri daudenean:
    color16-tik color255-ra, edo rgb000-tik rgb555-ra eta gray0-tik gray23-ra
    
    Ezaugarriak:
    bold, underline, reverse, blink; erantsi gehiago '+' erabiliz

en: Start at:
eu: Hemen hasi:

en: Starting linear transfer...
eu: Transferentzia lineala hasten...

en: Stopped
eu: Geldituta

en: Strip &trailing carriage return
eu: Kendu arras&te orga itzulera

en: Subgroup - press ENTER to see list
eu: Azpitaldea - sakatu SARTU zerrenda ikusteko

en: Subject
eu: Gaia

en: Suggest
eu: Iradoki

en: Swedish
eu: Suediera

en: Switch &panels on/off
eu: &Panelak ezkutatu/erakutsi

en: Symbolic link
eu: Esteka sinbolikoa

en: Symbolic link filename:
eu: Esteka sinbolikoaren fitxategi izena:

en: Symlink '%s' points to:
eu: '%s' esteka sinbolikoak erakusten du:

en: Synta&x highlighting
eu: sinta&xi nabarmentzea

en: Syntax &highlighting...
eu: Sintaxi &nabarmentzea...

en: Syntax file edit
eu: Sintaxi fitxategia editatu

en: System data
eu: Sistemaren datuak

en: Tab key
eu: Tabulatze tekla

en: Tab spacing:
eu: Tabulatze tartea:

en: Tabulation
eu: Tabulatzea

en: Target
eu: Helburua

en: Target file already exists!
eu: Helburu fitxategia dagoeneko existitzen da!

en: Teach me a key
eu: Erakutsi iezadazu tekla bat

en: Temporary files will be created in %s
eu: Aldiuneko fitxategiak %s kokalekuan sortuko dira

en: Temporary files will not be created
eu: Aldiuneko fitxategiak ez dira sortuko

en: Terminal options
eu: Terminalaren aukerak

en: The %%var macro has no default
eu: %%var makroak ez dauka lehenetsitakorik

en: The %%var macro has no variable
eu: %%var makroak ez dauka aldagairik

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
eu: Commander-rak ezin du azpi-shell-ak zu zaudela dioen
    direktoriora aldatu. Agian zure laneko direktorioa ezabatu
    duzu, edo zeure buruari aparteko baimenak eman dizkiozu
    "su" komandoa erabiliz?

en: The Midnight Commander
eu: Midnight Commander-ra

en: The TERM environment variable is unset!
eu: TERM ingurune-aldagaia ezarri gabe dago!

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
eu: Fitxategia bitartean aldatu egin da. Gorde hala ere?

en: The file you are saving does not end with a newline.
eu: Gordetzen ari zaren fitxategia ez da amaitzen lerro-berri batekin.

en: The format of the %s file has changed with version 3.0. You may either want to copy it from %smc.ext or use that file as an example of how to write it.
eu: %s fitxategiaren formatua aldatu egin da 3.0 bertsioarekin. %smc.ext fitxategitik kopiatu edo fitxategi hori nola idatzi adibide gisa erabili nahi izan dezakezu.

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
eu: %smc.ext fitxategiaren formatua aldatu egin da 3.0 bertsioarekin. Instalatzeak huts egin duela diruri. Mesedez eskuratu kopia berri bat Midnight Commander paketetik.

en: The shell is already running a command
eu: Shell-a dagoeneko komando bat exekutate ari da

en: The shell is still active. Quit anyway?
eu: Shell oraindik jardunean dago. Irten hala ere?

en: This function is not implemented
eu: Funtzio hau ez da inplementatu

en: Tilda
eu: Tilet

en: Time: %s
eu: Denbora: %s

en: Time: %s %s
eu: Denbora: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
eu: Denbora: %s %s (%s)

en: Time: %s (%s)
eu: Denbora: %s (%s)

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
eu: VFS-ak husteko denbora muga (s):

en: Timeout:
eu: Denbora-muga:

en: To
eu: Nori

en: To run on slow terminals
eu: Terminal moteletan exekutatzeko

en: To&ggle mark
eu: T&xandakatu marka

en: Toggle s&yntax highlighting
eu: Txandakatu sinta&xi nabarmentzea

en: Top level group
eu: Goi mailako taldea

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
eu: Saiatzen da sagu-aztarnaren nabarmentze zahar bat erabiltzen

en: Tries to use termcap instead of terminfo
eu: Terminfo-ren ordez termcap erabiltzen saiatzen da

en: True:
eu: Egia:

en: Two files are needed to compare
eu: Bi fitxategi behar dira konparatzeko

en: Two files are required to envoke the diffviewer.
eu: Bi fitxategi behar dira diffviewer deitzeko.

en: Type &writer wrap
eu: Idazteko &makinaren itzulbira

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
eu: Tekleatu «exit» Midnight Commanderrera itzultzeko

en: Type:       %s
eu: Mota: %s

en: U&nselect group
eu: &Desegin talde hautaketa

en: UP--DIR
eu: GOI--DIR

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Unable to create event '%s'!
eu: Ezin '%s' gertaera sortu!

en: Unable to create group '%s' for events!
eu: Ezin '%s' taldea gertaeratarako sortu!

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
eu: '%s' azala ezin zamatu.
    Azal lehenetsia zamatu da

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
eu: '%s' azalaren azterketa sintaktikoa ezin egin.
    Azal lehenetsia zamatu da

en: Unable to save setup to %s
eu: Ezarpenak ezin gorde %s-ra

en: Unable to save to file
eu: fitxategira ezin gorde

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
eu: Ezin da 256 koloretarako euskarria duen '%s' azala
    256 koloretakoa ez den terminal batean erabili.
    Lehenetsitako azala zamatu da

en: Undelete files on an ext2 file system
eu: Berreskuratu ezabatutako fitxategiak ext2 fitxategi sistema batean

en: Underline
eu: Azpimarra

en: Understrike
eu: Azpimarra

en: Unexpected EOF on archive file
eu: Ustekabeko EOF artxibo fitxategian

en: Unexpected end of file
    %s
eu: Ustekabeko fitxategi bukaera
    %s

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
eu: Ustekabeko errorea select()-ean ume prozesutik datuak irakurtzean:
    %s

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
eu: Ustekabeko errorea waitpid()-en:
    %s

en: Unknown error in child
eu: Akats ezezaguna umean

en: Unknown tag on display format:
eu: Etiketa ezezaguna bistaratzeko formatuan:

en: Unmar&k
eu: &Desmarkatu

en: Unselect
eu: Desegin hautaketa

en: Up arrow
eu: Gora gezia

en: Up arrow keypad
eu: Gora gezia, zenbakizko teklatuan

en: Use &passive mode
eu: Erabili modu &pasiboa

en: Use SI si&ze units
eu: Erabili SI ne&urri unitateak

en: Use internal edi&t
eu: Erakutsi barneko edi&torea

en: Use internal vie&w
eu: Erabili barneko e&rakuslea

en: Use panel sort mo&de
eu: Erabili panela sailkatzeko mo&dua

en: Use passive mode over pro&xy
eu: Erabili modu pasiboa proxy-arekin

en: Use stickchars to draw
eu: Erabili karaktere grafikoak marrazteko

en: User &mini status
eu: Erabiltzailearen &mini egoera

en: User data
eu: Erabiltzaile datuak

en: User menu
eu: Erabiltzailearen menua

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
eu: Erabiltzaileak emandako formatua baliogabea da, lehenetsira itzultzen.

en: Username:
eu: Erabiltzaile izena:

en: Using the S-Lang library with terminfo database
eu: S-Lang liburutegia terminfo datubasearekin erabiltzen

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
eu: Birzamaketa azkarra erabiltzean baliteke direktorioen
    eduki zehatza ez islatzea. Kasu honetan direktorioaren
    birzamaketa eskuz egin beharko duzu. Begiratu eskuliburu
    ("man") orrialdea xehetasun bila.

en: Using the ncurses library
eu: ncurses liburutegia erabiltzen

en: Using the ncursesw library
eu: ncursesw liburutegia erabiltzen

en: VFS plugins and scripts:
eu: VFS pluginak eta script-ak:

en: Vie&w file...
eu: Ikusi &fitxategia...

en: View file
eu: Ikusi fitxategia

en: View:
eu: Ikusi:

en: Virtual File System Setting
eu: Alegiazko fitxategi sistemaren (VFS) ezarpena

en: Virtual File Systems:
eu: Alegiazko fitxategi sistemak (VFS):

en: Visible &tabs
eu: &Tab-ak ikusgai

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
eu: Berriz saiatzeko itxoiten... %d (Ctrl-G uzteko)

en: Warning
eu: Abisua

en: Warning -- ignoring file
eu: Abisua -- fitxategia ezikusten

en: Warning: Cannot change to %s.
eu: Abisua: %s(e)ra ezin aldatu.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
eu: Abisua: Baliogabeko %c bandera %s-n:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
eu: Abisua: Baliogabeko lerroa %s(e)n:
    %s

en: Warning: cannot load codepages list
eu: Abisua: kode-orrialde zerrenda ezin zamatu

en: Warning: cannot open %s directory
eu: Abisua: %s direktorioa ezin ireki

en: Welsh
eu: Galesa

en: Which extension file you want to edit?
eu: Zein luzapen fitxategi editatu nahi duzu?

en: Which highlighting file you want to edit?
eu: Nabarmentzeko zein fitxategi editatu nahi duzu?

en: Which menu file do you want to edit?
eu: Zein menu fitxategi editatuko nahi duzu?

en: Which syntax file you want to edit?
eu: Zein sintaxi fitxategi editatu nahi duzu?

en: Wil&dcard search
eu: &Zernahitarako karaktere bilaketa

en: With builtin Editor
eu: builtin editorearekin

en: With internationalization support
eu: Nazioarteratzea onartzen du

en: With mouse support on xterm
eu: Sagu-euskarriarekin xterm-en

en: With mouse support on xterm and Linux console
eu: Sagu-euskarriarekin xterm-en eta Linux-en kontsolan

en: With multiple codepages support
eu: Kode-orrien euskarri ugarirekin

en: With optional subshell support
eu: Hautazko azpi-shell euskarriarekin

en: With subshell support as default
eu: Azpi-shell euskarria lehenetsita

en: With support for X11 events
eu: X11 gertaerak onartzen ditu

en: With support for background operations
eu: Atzeko planoko eragiketetarako euskarriarekin

en: Word wrap line length:
eu: Itzulbiratutako lerroaren luzeera:

en: Wrap mode
eu: Doipen-modua

en: You have %zd opened screen. Quit anyway? | You have %zd opened screens. Quit anyway?
eu[0]: Pantaila %zd irekita daukazu. Irten hala ere?
eu[1]: %zd pantaila irekita dauzkazu. Irten hala ere?

en: You have entered "%s"
eu: "%s" sartu duzu

en: You have to chdir to extract files first
eu: Fitxategiak erauzteko aurrena direktorioa aldatu ("chdir") behar duzu

en: You must first highlight a block of text
eu: Aurrena testu bloke bat nabarmendu behar duzu

en: Your old settings were migrated from %s
    to %s
eu: Zure ezarpen zaharrak %s-tik⏎
    %s-ra migratu dira⏎

en: Your old settings were migrated from %s
    to Freedesktop recommended dirs.
    To get more info, please visit
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html
eu: Zure ezarpen zaharrak %s-tik 
    Freedesktop-ek gomendatutako direktorioetara migratu dira.
    Info gehiago nahi baduzu, mesedez bisitatu
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html

en: [NoName]
eu: [Izengabe]

en: [dev]
eu: [gai]

en: [this_dir] [other_panel_dir]
eu: [dir_hau] [beste_panel_dir]

en: bytes transferred
eu: byte transferitu dira

en: columns
eu: zutabeak

en: directories
eu: direktorioak

en: directory
eu: direktorioa

en: e&xecute/search by owner
eu: jabeak e&xekutatu/bilatu

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
eu: editatu esteka sinbolikoa, ezin da %s kendu: %s

en: edit symlink: %s
eu: editatu esteka sinbolikoa: %s

en: execu&te/search by group
eu: taldeak exeku&tatu/bilatu

en: execute/searc&h by others
eu: besteek exekutatu/&bilatu

en: file
eu: fitxategia

en: files
eu: fitxategiak

en: files/directories
eu: fitxategiak/direktorioak

en: fish: Disconnecting from %s
eu: fish: %s(e)tik deskonektatzen

en: fish: Getting host info...
eu: fish: Ostalariaren info eskuratzen...

en: fish: Handshaking version...
eu: fish: bertsioak egiaztatzen (Handshaking)...

en: fish: Local read failed, sending zeros
eu: fish: Irakurketa lokalak huts egin du, zeroak bidaltzen

en: fish: Password is required for %s
eu: fish: %s(a)rentzako pasahitza behar da

en: fish: Reading directory %s...
eu: fish: %s direktorioa irakurtzen...

en: fish: Sending initial line...
eu: fish: Hasierako lerroa bidaltzen...

en: fish: Sending password...
eu: fish: Pasahitza bidaltzen...

en: fish: Waiting for initial line...
eu: fish: Hasierako lerroaren zain...

en: fish: store %s: sending command...
eu: fish: %s biltegiratu: komandoa bidaltzen...

en: fish: storing file
eu: fish: fitxategia biltegiratzen

en: ftpfs: CWD failed.
eu: ftpfs: CWD-k huts egin du.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
eu: ftpfs: %s(e)tik deskonektatzen

en: ftpfs: Invalid host name.
eu: ftpfs: Ostalari izen baliogabea.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
eu: ftpfs: %s erabiltzailearen saio hasiera okerra

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
eu: ftpfs: %s FTP direktorioa irakurtzen... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
eu: ftpfs: galarazte akatsa: %s

en: ftpfs: abort failed
eu: ftpfs: galarazteak huts egin du

en: ftpfs: aborting transfer.
eu: ftpfs: transferentzia galarazten.

en: ftpfs: connection interrupted by user
eu: ftpfs: konexioa erabiltzaileak eten du

en: ftpfs: connection to server failed: %s
eu: ftpfs: zerbitzarirako konexioak huts egin du: %s

en: ftpfs: could not create socket: %s
eu: ftpfs: ezin izan da socket sortu: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
eu: ftpfs: ezin izan da modu pasiboa ezarri

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
eu: ftpfs: ezin izan da esteka sinbolikoa ebatzi

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
eu: ftpfs: huts egin du; ez dauka nora itzuli

en: ftpfs: invalid address family
eu: ftpfs: baliogabeko helbide familia

en: ftpfs: logged in
eu: ftpfs: saio hasita

en: ftpfs: making connection to %s
eu: ftpfs: %s(e)ra koneksioa egiten

en: ftpfs: sending login name
eu: ftpfs: saio hasteko izena bidaltzen

en: ftpfs: sending user account
eu: ftpfs: erabiltzailearen kontua bidaltzen

en: ftpfs: sending user password
eu: ftpfs: erabiltzailearen pasahitza bidaltzen

en: ftpfs: storing file
eu: ftpfs: fitxategia biltegiratzen

en: group
eu: taldea

en: link: %s
eu: esteka: %s

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
eu: posta -s <gaia> -c <kk> <nori>

en: no more memory while reallocating array
eu: memoria agortu da array-a berralokatzerakoan

en: non-local vfs
eu: vfs ez-lokala

en: not enough memory
eu: ez dago behar adina memoria

en: other
eu: bestelakoa

en: owner
eu: jabea

en: rea&d by group
eu: taldeak ira&kurri

en: read &by others
eu: besteek iraku&rri

en: reconnect to %s failed
eu: %s(e)ra birkonektatzeak huts egin du

en: set &group ID on execution
eu: ezarri &talde ID exekutatzean

en: set &user ID on execution
eu: ezarri &erabiltzaile ID exekutatzean

en: sftp: Enter passphrase for %s
eu: sftp: Sartu %s-rako pasaesaldia

en: sftp: Enter password for %s
eu: sftp: Sartu %s-rako pasahitza

en: sftp: Failure establishing SSH session: (%d)
eu: sftp: Hutsegitea SSH saioa ezartzean: (%d)

en: sftp: Invalid host name.
eu: sftp: ostalari-izen baliogabea.

en: sftp: Listing done.
eu: sftp: Zerrenda osatuta.

en: sftp: No file handler data present for reading file
eu: sftp: Ez dago fitxategi maneiatzaile daturik fitxategia irakurtzeko

en: sftp: Passphrase is empty.
eu: sftp: pasahitza hutsik dago.

en: sftp: Password is empty.
eu: sftp: pasahitza hutsik dago.

en: sftp: Unable to get current user name.
eu: sftp: ezin da eskuratu uneko erabiltzaile-izena.

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
eu: sftp: errorea gertatu da %s irakurtzean: %s

en: sftp: connection interrupted by user
eu: sftp: erabiltzaileak konexioa etenarazi du

en: sftp: connection to server failed: %s
eu: sftp: zerbitzarira konexioak huts egin du: %s

en: sftp: making connection to %s
eu: sftp: %s-ra konektatzen

en: sort|a
eu: a

en: sort|e
eu: l

en: sort|h
eu: t

en: sort|i
eu: i

en: sort|m
eu: d

en: sort|n
eu: z

en: sort|s
eu: n

en: sort|u
eu: g

en: sort|v
eu: b

en: stick&y bit
eu: bit itsas&korra

en: symlink: %s
eu: esteka sinbolikoa: %s

en: to:
eu: hona:

en: undelfs: error
eu: undelfs: akatsa

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
eu: undelfs: ezabatutako fitxategien informazioa zamatzen, %d inodo

en: undelfs: reading block bitmap...
eu: undelfs: blokeen bit-mapa irakurtzen...

en: undelfs: reading inode bitmap...
eu: undelfs: inodoen bit-mapa irakurtzen...

en: vfs_info is not fs!
eu: vfs_info ez da fs!

en: while allocating block buffer
eu: bloke bufferra alokatzerakoan

en: while calling ext2_block_iterate %d
eu: ext2_block_iterate %d deitzerakoan

en: while doing inode scan %d
eu: %d inodo azterketa egin bitartean

en: while iterating over blocks
eu: blokeen gainean iteratzerakoan

en: while starting inode scan %d
eu: %d inodoen azterketa hasi bitartean

en: wr&ite by others
eu: besteek idatz&i

en: write by grou&p
eu: taldeak idat&zi

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
eu: ~/.netrc fitxategiak modu okerra dauka.
    Kendu pasahitza edo zuzendu modua
