pltcl (PostgreSQL) 9.6 - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: module "unknown" not found in pltcl_modules
sv: kunde inte hitta modulen "unknown" i pltcl_modules

en: could not load module "unknown": %s
sv: kunde inte ladda modulen "unknown": %s

en: could not split return value from trigger: %s
sv: kunde inte dela på returvärde och utlösare: %s

en: trigger's return list must have even number of elements
sv: utlösares returlista måste ha ett jämnt antal element

en: unrecognized attribute "%s"
sv: okänt attribut "%s"

en: cannot set system attribute "%s"
sv: kan inte sätta systemattribut "%s"

en: %s
    in PL/Tcl function "%s"
sv: %s
    i PL/Tcl-funktion "%s"

en: out of memory
sv: slut på minnet

en: trigger functions can only be called as triggers
sv: Triggningsfunktioner kan bara anropas vid triggning.

en: PL/Tcl functions cannot return type %s
sv: PL/Tcl-funktioner kan inte returnera typ %s

en: PL/Tcl functions cannot return composite types
sv: PL/Tcl-funktioner kan inte returnera typen composite

en: PL/Tcl functions cannot accept type %s
sv: PL/Tcl-funktioner kan inte ta emot typ %s

en: could not create internal procedure "%s": %s
sv: kunde inte skapa en intern procedur "%s": %s
