pltcl (PostgreSQL) 9.5 - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: module "unknown" not found in pltcl_modules
ja: pltcl_modulesにモジュール"unknown"が見つかりません

en: could not load module "unknown": %s
ja: モジュール"unknown"をロードできませんでした: %s

en: could not split return value from trigger: %s
ja: トリガからの戻り値を分割できませんでした: %s

en: trigger's return list must have even number of elements
ja: トリガが返すリストの要素は偶数個でなければなりません

en: unrecognized attribute "%s"
ja: 未知の属性 "%s"

en: cannot set system attribute "%s"
ja: システム属性"%s"を設定できません

en: %s
    in PL/Tcl function "%s"
ja: %s
    PL/Tcl 関数 "%s"

en: out of memory
ja: メモリ不足です

en: trigger functions can only be called as triggers
ja: トリガ関数はトリガとしてのみコールできます

en: PL/Tcl functions cannot return type %s
ja: PL/Tcl 関数は戻り値の型 %s を返せません

en: PL/Tcl functions cannot return composite types
ja: PL/Tcl 関数は戻り値の型として複合型を返せません

en: PL/Tcl functions cannot accept type %s
ja: PL/Tcl 関数は型 %s を受け付けません

en: could not create internal procedure "%s": %s
ja: 内部プロシージャ "%s" を作成できませんでした: %s
