Midnight Commander - en to sl translation catalogue (362 entries)

en:  with source mask:
sl:  z masko izvira:

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
sl: %s vsebuje podvojene vnose! Preskakujem!

en: %s is not a directory
sl: %s ni imenik

en: %s: done.
sl: %s: opravljeno.

en: %s: failure
sl: %s: napaka

en: &Abort
sl: &Prekini

en: &Access time
sl: čas &Dostopa

en: &Add current
sl: &Dodaj trenutno

en: &Add new
sl: &Dodaj novo

en: &Again
sl: &Znova

en: &Append
sl: &Pripni

en: &Background
sl: &Ozadje

en: &Backspace through tabs
sl: &Vračalka skozi tabulatorje

en: &Backwards
sl: &Nazaj

en: &Cancel
sl: &Prekliči

en: &Configuration...
sl: &Nastavitve...

en: &Delete
sl: &Zbriši

en: &Directory tree
sl: &Drevo imenikov

en: &Discard
sl: &Zavrzi

en: &Dismiss
sl: &Opusti

en: &Display bits...
sl: &Kaži bite...

en: &Drop down menus
sl: &Spustni menuji

en: &Edit - F4
sl: &Uredi - F4

en: &Equal split
sl: &Enakomerni razrez

en: &Fake half tabs
sl: &Ponaredi polovične tabulatorje

en: &Fast dir reload
sl: &Hitro osveževanje imenikov

en: &Full file list
sl: &Polni seznam datotek

en: &Grab lock
sl: &Zakleni

en: &Horizontal
sl: &Vodoravno

en: &Ignore lock
sl: &Prezri zaklep

en: &Insert
sl: &Vstavi

en: &Keep
sl: &Obdrži

en: &Keybar visible
sl: vidna vrstica s &Tipkami

en: &Kill
sl: &Ubij

en: &Layout...
sl: &Postavitev...

en: &Listing format edit
sl: uredi izpis &Seznama

en: &Listing mode...
sl: &Seznamski način...

en: &Local
sl: &Krajevno

en: &Long file list
sl: &Dolgi seznam datotek

en: &Marked all
sl: &Označi vse

en: &Modify time
sl: Čas &Modifikacije

en: &Move
sl: &Prestavi

en: &Name
sl: &Ime

en: &Never
sl: &Nikoli

en: &No
sl: &Ne

en: &OK
sl: &V redu

en: &Open file...
sl: &Odpri datoteko...

en: &Quick
sl: &Hitro

en: &Quit
sl: &Končaj

en: &Reget
sl: &Znova dobi

en: &Remove
sl: &Odstrani

en: &Replace
sl: &Zamenjaj

en: &Resume
sl: &Nadaljuj

en: &Retry
sl: Poskusi &znova

en: &Return does autoindent
sl: ente&R samodejno zamika

en: &Reverse
sl: &Obrnjeno

en: &Save
sl: &Shrani

en: &Save setup
sl: &Shrani nastavitve

en: &Set
sl: &Nastavi

en: &Size
sl: &Velikost

en: &Size only
sl: Le &Velikost

en: &Skip
sl: Pre&skoči

en: &Sort order...
sl: &Vrstni red...

en: &Stop
sl: &Ustavi

en: &System Wide
sl: &Sistemsko

en: &Thorough
sl: &Popolno

en: &Tree
sl: &Drevo

en: &Undelete files (ext2fs only)
sl: &Odbriši datoteke (samo ext2fs)

en: &Unsorted
sl: ne&Sortirano

en: &Up
sl: &Gor

en: &Update
sl: &Osveži

en: &Use ~/.netrc
sl: &Uporabi ~/.netrc

en: &User
sl: &Uporabnik

en: &User defined:
sl: &Prikorjeno:

en: &Using shell patterns
sl: &Uporabi vzorce lupine

en: &Verbose operation
sl: &Podrobno obveščanje

en: &Vertical
sl: &Navpično

en: &View - F3
sl: &Pogled - F3

en: &Virtual FS...
sl: &Navidezni Datotečni Sistem...

en: &Yes
sl: &Da

en: (chdir first)
sl: (najprej spremeni imenik)

en: (stalled)
sl: (zastoj)

en: (strict rfc959)
sl: (striktni rfc959)

en: * on keypad
sl: * na številčni tipkovnici

en: + on keypad
sl: + na številčni tipkovnici

en: +number
sl: +številka

en: -  < No translation >
sl: - < Brez prevoda >

en: - on keypad
sl: - na številčni tipkovnici

en: 7-bit ASCII
sl: 7-bitni ASCII

en: <Unknown group>
sl: <Neznana skupina>

en: <Unknown user>
sl: <Neznan uporabnik>

en: <readlink failed>
sl: <branje povezave neuspešno>

en: A&ll
sl: &Vse

en: A&ppend
sl: &Pripni

en: A1 key
sl: Tipka A1

en: Aborted transfer would be successful.
sl: Prekinjen prenos bi bil uspešen.

en: Aborting transfer...
sl: Prekinjam prenos...

en: Active VFS directories
sl: Dejavni VFS imeniki

en: Alwa&ys
sl: &Vedno

en: Apostrophe
sl: Narekovaj

en: Asterisk
sl: Zvezdica

en: Background process:
sl: Proces v ozadju:

en: C&lear marked
sl: &Počisti označeno

en: C1 key
sl: Tipka C1

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot change directory
sl: Ne morem spremeniti imenika

en: Cannot create temporary directory %s: %s
sl:  Ne morem ustvariti začasnega imenika %s: %s

en: Cannot invoke command.
sl: Ne morem izvesti ukaza.

en: Cannot open %s archive
    %s
sl: Ne morem odpreti arhiva %s
    %s

en: Cannot open cpio archive
    %s
sl: Ne morem odpreti cpio arhiva
    %s

en: Cannot open named pipe %s
sl: Ne morem odpreti imenovane cevi %s

en: Cannot open tar archive
    %s
sl: Ne morem odpreti tar arhiva
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
sl: Ne morem odpreti datoteke %s za pisanje:
    %s

en: Cannot parse:
sl: Ne morem razčleniti:

en: Cannot read directory contents
sl: Ne morem prebrati vsebine imenika

en: Cannot set correct permissions for directory %s
sl: Ne morem nastaviti pravilnih dovoljenj za imenik %s

en: Cannot translate from %s to %s
sl: Ni mogoče prevesti iz %s v %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
sl: Ne morem pisati v datoteko %s:
    %s

en: Changes to file lost
sl: Spremembe v datoteki izgubljene

en: Chmod command
sl: Chmod ukaz

en: Colon
sl: Podpičje

en: Comma
sl: Vejica

en: Command
sl: Ukaz

en: Completion/M-tab
sl: Dopolni/predelčnica

en: Con&tinue
sl: &Nadaljuj

en: Configure options
sl: Nastavi

en: Confir&m before saving
sl: &Potrdi pred shranitvijo

en: Copy "%s" directory to:
sl: Kopiraj imenik "%s" v:

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
sl: Pokvarjena cpio glava v
    %s

en: Create a new Directory
sl: Ustvari nov Imenik

en: Delete on keypad
sl: Tipka Izbriši na številčni tipkovnici

en: Directory %s is not owned by you
sl: Niste lastnik imenika %s

en: Directory cache expired for %s
sl: Predpomnilnik imenika za %s je potekel

en: Directory hotlist
sl:  Vroča lista imenikov

en: Directory label
sl: Oznaka imenika

en: Directory path
sl: Pot imenika

en: Disable mouse support in text version
sl: Izključi podporo za miško v tekstovni različici

en: Disables subshell support
sl: Izključi podporo za podlupine

en: Displays the current version
sl: Pokaže trenutno različico

en: Domain:
sl: Domena:

en: Dot
sl: Pika

en: Down arrow keypad
sl: Smerna tipka navzdol na številčni tipkovnici

en: Edit &extension file
sl: Uredi &priponsko datoteko

en: Edit &menu file
sl: Uredi &menujsko datoteko

en: Enables subshell support (default)
sl: Vklopi podporo za podlupino (privzeto)

en: End key
sl: Tipka Konec

en: End on keypad
sl: Tipka Konec na številčni tipkovnici

en: Enter on keypad
sl: Vnosna tipka na številčni tipkovnici

en: Equal
sl: Je enako

en: Error
sl: Napaka

en: Error reported after abort.
sl: Napaka sporočena po prekinitvi.

en: Exclamation mark
sl: Klicaj

en: Existing filename (filename symlink will point to):
sl: Ime obstoječe datoteke (tja bo simbolična povezava kazala):

en: Extension file edit
sl: Uredi datoteko s priponami

en: External panelize
sl: V pult od zunaj

en: F&ull 8 bits input
sl: P&olni 8 bitni vhod

en: FT&P link...
sl: FT&P povezava...

en: File
sl: Datoteka

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
sl: Datoteka "%s" je že odprta za urejanje.
    Uporabnik:%s
    ID opravila:%d

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
sl: Lastnik datoteke %s niste vi in ni pisljiva za vse.
    Njena uporaba lahko ošibi varnost sistema

en: File locked
sl: Datoteka je zaklenjena

en: File: %s
sl: Datoteka: %s

en: Files tagged, want to cd?
sl: Datoteke označene, želite spremeniti imenik

en: Filesystem: %s
sl: Datotečni sistem: %s

en: Fill tabs with &spaces
sl: Zapolni tabulatorje s pre&sledki

en: Find *.orig after patching
sl: Poišči *.orig po patchanju

en: Find File
sl: Poišči datoteko

en: Find SUID and SGID programs
sl: Poišči SUID in SGID programe

en: Find rejects after patching
sl: Poišči zavrnjene po patchingu

en: Finished
sl: Končano

en: Flag
sl: Zastavica

en: Forces xterm features
sl: Prisili uporabo xterm dodatkov

en: Function key 1
sl: Funkcijska tipka 1

en: Function key 10
sl: Funkcijska tipka 10

en: Function key 11
sl: Funkcijska tipka 11

en: Function key 12
sl: Funkcijska tipka 12

en: Function key 13
sl: Funkcijska tipka 13

en: Function key 14
sl: Funkcijska tipka 14

en: Function key 15
sl: Funkcijska tipka 15

en: Function key 16
sl: Funkcijska tipka 16

en: Function key 17
sl: Funkcijska tipka 17

en: Function key 18
sl: Funkcijska tipka 18

en: Function key 19
sl: Funkcijska tipka 19

en: Function key 2
sl: Funkcijska tipka 2

en: Function key 20
sl: Funkcijska tipka 20

en: Function key 21
sl: Funkcijska tipka 21

en: Function key 22
sl: Funkcijska tipka 22

en: Function key 23
sl: Funkcijska tipka 23

en: Function key 24
sl: Funkcijska tipka 24

en: Function key 3
sl: Funkcijska tipka 3

en: Function key 4
sl: Funkcijska tipka 4

en: Function key 5
sl: Funkcijska tipka 5

en: Function key 6
sl: Funkcijska tipka 6

en: Function key 7
sl: Funkcijska tipka 7

en: Function key 8
sl: Funkcijska tipka 8

en: Function key 9
sl: Funkcijska tipka 9

en: GNU Midnight Commander %s
sl: Polnočni poveljnik GNU %s

en: Getting file
sl: Dobivam datoteko

en: Goto
sl: Pojdi v

en: Great than
sl: Več kot

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
sl: Odlično! Imate popolno terminalsko zbirko podatkov
    Vse vaše tipke delujejo dobro.

en: Grepping in %s
sl: Iščem v %s

en: Group
sl: Skupina

en: Group name
sl: Ime skupine

en: Help
sl: Pomoč

en: Home on keypad
sl: Tipka Domov na številčni tipkovnici

en: If &size differs
sl: Če se &velikost razlikuje

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
sl: Datoteka je bila prenešena nepopolno. Naj ostane?

en: Inconsistent extfs archive
sl: Nekonsistenten extfs arhiv

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
sl: Nekonsistentne močne povezave 
    %s
    v cpio archivu
    %s

en: Inconsistent tar archive
sl: Nekonsistenten tar arhiv

en: Input / display codepage:
sl: Vhodni / zaslonski nabor znakov:

en: Insert on keypad
sl: Tipka Vstavi na številčni tipkovnici

en: Internal error:
sl: Interna napaka:

en: Invalid token number %d
sl: Neveljavno število žetona %d

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
sl: Kaže, da vse vaše tipke že dobro delujejo.
    To je odlično.

en: L&ynx-like motion
sl: Premikanje kot v l&ynx-u

en: Label for "%s":
sl: Oznaka za "%s":

en: Launches the file viewer on a file
sl: Zažene pogled datoteke

en: Layout
sl: Postavitev

en: Learn keys
sl: Nauči se tipk

en: Left arrow keypad
sl: Smerna tipka levo na številčni tipkovnici

en: Less than
sl: Manj kot

en: Link %s to:
sl: Poveži %s na:

en: Listing mode
sl: Seznamski način

en: Log ftp dialog to specified file
sl: Zapiše dnevnik ftp dialogov v določeno datoteko

en: Midnight Commander %s
sl: Polnočni Poveljnik %s

en: More parsing errors will be ignored.
sl: Nadalnje napake pri razčlenitvi bodo ignorirane.

en: Move "%s" directory to:
sl: Prestavi imenik "%s" v:

en: Moving %s
sl: Prestavljam %s

en: Name
sl: Imenu

en: New hotlist entry
sl: Nov vpis v vroč seznam

en: No node information
sl: Ni podatka o nodih

en: No space information
sl: Ni podatkov o prostoru

en: Non&e
sl: &Brez

en: Not implemented yet
sl: Možnost še ni na voljo

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
sl: Število zamenjanih žetonov ni enako številu najdenih.

en: OK
sl: V redu

en: Other 8 bit
sl: Drugo 8 bitno

en: Other command
sl: Drug ukaz

en: Overwrite all targets?
sl: Prepiši vse cilje?

en: Overwrite this target?
sl: Prepiši ta cilj

en: Owner
sl: Lastnik

en: Owner name
sl: Ime lastnika

en: Page Down keypad
sl: Tipka Stran dol na številčni tipkovnici

en: Page Up keypad
sl: Tipka Stran gor na številčni tipkovnici

en: Pane&lize
sl: Daj v Pu&lt

en: Password for \\%s\%s
sl: Geslo za \\%s\%s

en: Password:
sl: Geslo:

en: Perm
sl: Dovo

en: Permission
sl: Dovoljenje

en: Pipe close failed
sl: Zaprtje cevi neuspešno

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
sl: Prosim pritisnite %s
    in počakajte dokler to sporočilo ne izgine.
    
    Nato jo pritisnite znova, da vidite ali se pojavi V redu
    zraven njenega gumba.
    
    Če želite ven, pritisnite tipko Escape
    in prav tako počakajte.

en: Premature end of cpio archive
    %s
sl: Prezgoden konec cpio arhiva
    %s

en: Press any key to continue...
sl: Pritisnite katerokoli tipko za nadaljevanje...

en: Print data directory
sl: Natisne podatkovni imenik

en: Print last working directory to specified file
sl: Izpiše zadnji delavni imenik v navedeno datoteko

en: Question mark
sl: Vprašaj

en: Quick cd
sl: Hitri cd

en: Quit
sl: Končaj

en: Request to run in color mode
sl: Prošnja za izvajanje v barvnem načinu

en: Requests to run in black and white
sl: Prošnja za izvajanje v črnobelem načinu

en: Resets soft keys on HP terminals
sl: Ponastavi mehke tipke na HP terminalih

en: Resolving symlink...
sl: Razvozljujem simbolično povezavo...

en: Right arrow keypad
sl: Smerna tipka desno na številčni tipkovnici

en: S&et marked
sl: &Nastavi oznako

en: S&hell link...
sl: &Lupinska povezava...

en: S&kip
sl: Pres&koči

en: SM&B link...
sl: SM&B povezava...

en: SUB-DIR
sl: POD-IMENIK

en: SYMLINK
sl: SIMBLINK

en: Save file &position
sl:  Shrani &mesto datoteke

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
sl: Velikost zaslona %dx%d ni podprta.
    Preverite okoljsko spremenljivko TERM.

en: Search
sl: Iskanje

en: Search string not found
sl: Iskanega niza ni mogoče najti

en: Searching
sl: Iščem

en: Searching %s
sl: Iščem %s

en: Set &all
sl: Nastavi &vse

en: Set &groups
sl: Nastavi &skupine

en: Set &users
sl: Nastavi &uporabnike

en: Set debug level
sl: Nastavi stopnjo razhroščevanja

en: Set initial line number for the internal editor
sl: Nastavi začetno številko vrstice za vgrajen urejevalnik

en: Size
sl: Velikost

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
sl: Oprostite, zaenkrat ne znamo ustvarjati z geslom avtentificiranih povezav.

en: Sort order
sl: Vrstni red sortiranja

en: Source
sl: Izvor

en: Specifies a color configuration
sl: Določi nastavitve barv

en: Start at:
sl: Začni pri:

en: Starting linear transfer...
sl: Začenjam linearen prenos...

en: Stopped
sl: Ustavljen

en: Subgroup - press ENTER to see list
sl: Podskupina - pritisnite ENTER za ogled seznama

en: Symbolic link
sl: Simbolična povezava

en: Symbolic link filename:
sl: Ime simbolične povezave:

en: Synta&x highlighting
sl: Osvetlitev &sintakse

en: Syntax file edit
sl: Urejanje datoteke s sintakso

en: Target
sl: Cilj

en: Temporary files will be created in %s
sl: Začasne datoteke bodo ustvarjene v %s

en: Temporary files will not be created
sl: Začasne datoteke ne bodo ustvarjene

en: The TERM environment variable is unset!
sl: TERM okoljska spremenljivka ni nastavljena!

en: To run on slow terminals
sl: Za poganjanje na počasnih terminalih

en: Tries to use termcap instead of terminfo
sl: Poskuša uporabiti termcap namesto terminfa

en: UP--DIR
sl: NAD--IMENIK

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
sl: Ni mogoče naložiti preobleke '%s'.
    Naložena je privzeta preobleka.

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
sl: Ni mogoče razčleniti preobleke '%s'.
    Naložena je privzeta preobleka.

en: Unexpected EOF on archive file
sl: Nepričakovan EOF (konec vrstice) v datoteki arhiva

en: Unexpected end of file
    %s
sl: Nepričakovan konec datoteke
    %s

en: Up arrow keypad
sl: Smerna tipka navzgor na številčni tipkovnici

en: Use &passive mode
sl: Uporabi &pasivni način...

en: Use stickchars to draw
sl: Uporabi lepljive znake za risanje

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
sl: Uporabniško podano oblikovanje izgleda neveljavno, uporabljam privzeto.

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Warning: Cannot change to %s.
sl: Opozorilo: Ne morem iti v %s.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
sl: Opozorilo: Neveljavna zastavica %c v %s:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
sl: Opozorilo: Neveljavna vrstica v %s:
    %s

en: Warning: cannot load codepages list
sl: Opozorilo: ni mogoče naložiti seznama nabora znakov

en: With builtin Editor
sl: Z vgrajenim urejevalnikom

en: With internationalization support
sl: Z mednarodno podporo

en: With mouse support on xterm
sl: S podporo za miško v programu xterm

en: With mouse support on xterm and Linux console
sl: S podporo za miško v programu xterm in konzoli Linux

en: With multiple codepages support
sl: Z podporo večim naborom znakov

en: With support for X11 events
sl: S podporo za dogodke X11

en: With support for background operations
sl: S podporo operacijam v ozadju

en: Wrap mode
sl: Način zavijanja

en: directories
sl: imenike

en: directory
sl: imenik

en: file
sl: datoteko

en: files
sl: datoteke

en: files/directories
sl: datoteke/imeniki

en: fish: Disconnecting from %s
sl: fish: Prekinjam povezavo z %s

en: fish: Handshaking version...
sl: fish: Rovanje različic...

en: fish: Local read failed, sending zeros
sl: fish: Krajevno branje ni uspelo, pošiljam nule

en: fish: Reading directory %s...
sl: fish: Berem imenik %s...

en: fish: Sending initial line...
sl: fish: Pošiljam inicializacijsko vrstico...

en: fish: Sending password...
sl: fish: Pošiljam geslo...

en: fish: Waiting for initial line...
sl: fish: Čakam na inicializacijsko vrstico...

en: fish: store %s: sending command...
sl: fish: shranjujem %s: pošiljnam ukaz...

en: ftpfs: CWD failed.
sl: ftpfs: CWD (sprememba delavnega imenika) ni uspela.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
sl: ftpfs: Prekinjam povezavo z %s

en: ftpfs: Invalid host name.
sl: ftpfs: Neveljavno ime gostitelja.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
sl: ftpfs: Napačna prijava za uporabnika %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
sl: ftpfs: Berem FTP imenik %s... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
sl: ftpfs: prekinitvena napaka: %s

en: ftpfs: abort failed
sl: ftpfs: prekinitev ni uspela

en: ftpfs: aborting transfer.
sl: ftpfs: prekinjam prenos.

en: ftpfs: connection interrupted by user
sl: ftpfs: uporabnik je prekinil povezavo

en: ftpfs: connection to server failed: %s
sl: ftpfs: povezava do strežnika ni bila uspešna: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
sl: ftpfs: ne morem nastaviti pasivnega načina

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
sl: ftpfs: ne morem razvozlati simbolične povezave

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
sl: ftpfs: spodletel; ni več možnih rešitev

en: ftpfs: logged in
sl: ftpfs: prijavljen sem

en: ftpfs: making connection to %s
sl: ftpfs: ustvarjam povezavo z %s

en: ftpfs: sending login name
sl: ftpfs: pošiljam ime za prijavo

en: ftpfs: sending user password
sl: ftpfs: pošiljam uporabnikovo geslo

en: group
sl: skupina

en: non-local vfs
sl: ne-krajeven navidezni datotečni sistem (vfs)

en: other
sl: drugo

en: owner
sl: lastnik

en: to:
sl: v:

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
sl: undelfs: nalagam podatke o zbrisanih datotekah %d inovod

en: undelfs: reading block bitmap...
sl: undelfs: berem sliko blokov...

en: undelfs: reading inode bitmap...
sl: undelfs: berem inode sliko...
