Midnight Commander - en to be translation catalogue (1108 entries)

en: 
    Failed while close:
    %s
be: 
    Не ўдалося зачыніць:
    %s

en:  %s%s file error
be:  Памылка ў файле %s%s

en:  (%ld block) |  (%ld blocks)
be[0]:  (%ld блёк)
be[1]:  (%ld блёкі)
be[2]:  (%ld блёкаў)
be[3]:  (%ld блёкаў)

en:  Total: %s
be:  Разам: %s

en:  Total: %s/%s
be:  Разам: %s/%s

en:  with source mask:
be:  з зыходным шаблёнам:

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
be: «%s»
    і
    «%s»
    ёсьць адным каталёґам

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
be: «%s»
    і
    «%s»
    ёсьць адным файлам

en: "%s" is a directory
be: «%s» — каталёґ

en: "%s" is not a regular file
be: «%s» ня ёсьць звычайным файлам

en: %.2f KB/s
be: %.2f кБ/с

en: %.2f MB/s
be: %.2f МБ/с

en: %b %e  %Y
be: %e %b  %Y

en: %b %e %H:%M
be: %e %b %H:%M

en: %ld B/s
be: %ld Б/с

en: %ld replacements made
be: Зрабілі заменаў: %ld

en: %o %d %f%m
be: %o гэтыя %f (%d шт.)%m

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
be: «%s»
    не падобны да архіву tar.

en: %s byte | %s bytes
be[0]: %s байт
be[1]: %s байты
be[2]: %s байтаў
be[3]: %s байтаў

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
be: «%s» зьмяшчае падвоеныя запісы! Прапускаем!

en: %s file error
be: Памылка ў файле %s

en: %s in %d file | %s in %d files
be[0]: %s у %d файле
be[1]: %s у %d файлах
be[2]: %s у %d файлах
be[3]: %s у %d файлах

en: %s is not a directory
be: «%s» — не каталёґ

en: %s opening remote file %s
be: %s, калі адчынялі адлеглы файл «%s»

en: %s removing remote file %s
be: %s, калі выдалялі адлеглы файл «%s»

en: %s renaming files
be: %s, калі называлі файлы

en: %s: Warning: file %s not found
be: %s: перасьцярога — не знайшлі файл «%s»

en: %s: done.
be: %s: зрабілі.

en: %s: failure
be: %s: не ўдалося

en: &Abort
be: &Перапыніць

en: &Above
be: &Верхняя

en: &Access time
be: &Час доступу

en: &Active VFS list
be: Сьпіс дзейных &УФС

en: &Add current
be: &Дадаць дзейны

en: &Add new
be: &Дадаць

en: &Add word
be: &Дадаць слова

en: &Advanced chown
be: &Дазволы (пашыраныя)

en: &Again
be: &Паўтарыць

en: &All charsets
be: &Усе знаказборы

en: &Append
be: У &канец

en: &Background
be: На &тле

en: &Background jobs
be: Заданьні на &тле

en: &Backspace through tabs
be: Сь&ціраць праз зрухі

en: &Backwards
be: &Назад

en: &Beginning
be: &Пачатак файла

en: &Below
be: Н&іжняя

en: &Cancel
be: &Скасаваць

en: &Cancel quit
be: &Не выходзіць

en: &Case sensitive
be: &Улічваць памер літар

en: &Chdir
be: Пера&йсьці

en: &Close
be: &Зачыніць

en: &Command
be: &Загад

en: &Compare directories
be: Параўнаць &каталёґі

en: &Configuration...
be: &Настаўленьні…

en: &Copy
be: &Капіяваць

en: &Cut to clipfile
be: Вы&разаць у файл кішэні

en: &Decimal offset
be: &Дзесятковы адступ

en: &Delete
be: &Выдаліць

en: &Directory tree
be: &Дрэва каталёґаў

en: &Discard
be: &Адкінуць

en: &Dismiss
be: &Адкінуць

en: &Display bits...
be: &Кадоўка адлюстраваньня…

en: &Do backups with following extension:
be: Захоўваць &адноўкі з пашырэньнем:

en: &Do not change
be: &Не зьмяняць

en: &Drop down menus
be: &Мэню выпадае адразу

en: &Edit
be: &Рэдаґаваць

en: &Edit - F4
be: &Рэдаґаваць — F4

en: &Encoding...
be: &Кадоўка…

en: &End
be: &Канец файла

en: &Equal split
be: &Аднолькавыя памеры

en: &External formatter
be: Вонкавы &аздабляльнік

en: &Fake half tabs
be: Падрабляць &няпоўныя зрухі

en: &Fast dir reload
be: &Хутка заладоўваць каталёґ

en: &Fastest (Assume large files)
be: &Хуткі (для вялікіх файлаў)

en: &File
be: &Файл

en: &Files only
be: &Толькі файлы

en: &Filter...
be: &Прасеяць…

en: &Filtered view
be: Зірнуць вывад з&агаду

en: &Find all
be: &Знайсьці ўсё

en: &Find declaration
be: Знайсьці &абвешчаньне

en: &Find file
be: &Шукаць файл

en: &Find recursively
be: &Шукаць у падкаталёґах

en: &Flush bookmarks
be: &Ачысьціць закладкі

en: &Format paragraph
be: &Падзяліць на абзацы

en: &Full file list
be: &Звычайны сьпіс

en: &General...
be: &Агульныя…

en: &Go to line...
be: Перайсьці да &радку…

en: &Grab lock
be: &Захапіць замок

en: &Group undo
be: &Адрабляць ґрупамі

en: &Horizontal
be: &Раўналежныя

en: &Ignore case
be: Ня ўлічваць памер &літар

en: &Ignore lock
be: &Не зважаць

en: &Info
be: &Зьвесткі

en: &Inode
be: &Вузел

en: &Insert
be: У &пачатак

en: &Insert file...
be: &Уставіць файл…

en: &Invert selection
be: Пераставіць &выбранае

en: &Keep
be: &Захаваць

en: &Keybar visible
be: Радок &клявішаў

en: &Kill
be: &Забіць

en: &Layout...
be: &Выгляд…

en: &Left
be: &Левая

en: &Link
be: &Строгая спасылка

en: &List...
be: &Сьпіс вокнаў…

en: &Listing format edit
be: &Зьмяніць від сьпісу

en: &Listing mode...
be: &Выгляд сьпісу…

en: &Local
be: &Мясцовы

en: &Long file list
be: &Шырокі сьпіс

en: &Macintosh format (CR)
be: Як у &Macintosh (CR)

en: &Mail...
be: &Пошта…

en: &Mark columns
be: &Пазначыць слупкі

en: &Marked all
be: Пазначыць ус&ё

en: &Menu file
be: Файл &мэню

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
be: &Найменшы (шукаць найменшую колькасьць зьменаў)

en: &Mkdir
be: Стварыць &каталёґ

en: &Modify time
be: &Рэдаґавалі

en: &Mouse page scrolling
be: Гартаць бачыны &мышшу

en: &Move
be: &Перамясьціць

en: &Name
be: &Назва

en: &Never
be: &Ніколі

en: &New
be: &Новы

en: &Next
be: &Наступнае

en: &Next bookmark
be: &Наступная закладка

en: &No
be: &Не

en: &OK
be: &Добра

en: &Open file...
be: &Адчыніць файл…

en: &Options
be: &Налады

en: &Overwrite
be: &Запісаць паўзьверх

en: &Panel options...
be: Налады п&анэляў…

en: &Paste output of...
be: Уставіць &вывад загаду…

en: &Permissions
be: &Дазволы

en: &Prev bookmark
be: &Папярэдняя закладка

en: &Previous
be: &Папярэдняе

en: &Quick
be: &Хуткі

en: &Quick cd
be: Зь&мяніць каталёґ

en: &Quick save
be: Захоўваць &хутка

en: &Quick view
be: &Хуткі агляд

en: &Quit
be: &Выйсьці

en: &Redo
be: &Узнавіць

en: &Refresh
be: &Абнавіць

en: &Refresh screen
be: &Абнавіць экран

en: &Reget
be: &Дапампаваць

en: &Remove
be: &Выдаліць

en: &Rename/Move
be: &Назваць або перамясьціць

en: &Replace
be: За&мяніць

en: &Replace...
be: &Замяніць…

en: &Rescan
be: Пера&чытаць

en: &Resize
be: &Зьмяніць памер

en: &Resume
be: &Аднавіць

en: &Retry
be: П&аўтарыць

en: &Return does autoindent
be: «Увод» паўтарае а&дступ

en: &Reverse
be: &Адваротны парадак

en: &Right
be: &Правая

en: &Safe save
be: Захоўваць &бясьпечна

en: &Save
be: &Захаваць

en: &Save setup
be: &Захаваць налады

en: &Search
be: &Шукаць

en: &Search...
be: &Шукаць…

en: &Set
be: &Зрабіць

en: &Size
be: &Памер

en: &Size only
be: &Паводле памеру

en: &Skip
be: &Прапусьціць

en: &Sort order...
be: &Упарадкаваць…

en: &Sort...
be: &Упарадкаваць…

en: &Start/Stop record macro
be: &Пачаць (спыніць) запісваць макрас

en: &Stop
be: &Спыніць

en: &Symlink
be: С&ымбалічная спасылка

en: &System Wide
be: &Агульнасыстэмны

en: &System wide
be: &Агульнасыстэмны

en: &Thorough
be: &Вычарпальны

en: &Toggle bookmark
be: Паставіць або зьняць &закладку

en: &Toggle fullscreen
be: На ўвесь &экран

en: &Toggle ins/overw
be: &Устаўляць або замяняць

en: &Toggle line state
be: Паказаць (схаваць) &нумары радкоў…

en: &Tree
be: Д&рэва

en: &Undelete files (ext2fs only)
be: &Аднавіць файлы (толькі на ext2)

en: &Undo
be: &Адрабіць

en: &Unix format (LF)
be: Як у &UNIX (LF)

en: &Unsorted
be: &Не ўпарадкоўваць

en: &Up
be: &Уверх

en: &Update
be: &Састарэлыя

en: &Use ~/.netrc
be: &Ужываць ~/.netrc

en: &User
be: &Карыстальніцкі

en: &User defined:
be: &Абранае карыстальнікам:

en: &User menu
be: &Мэню карыстальніка

en: &User menu...
be: &Мэню карыстальніка…

en: &Using shell patterns
be: &Шаблёны абалонкі

en: &Verbose operation
be: Падрабязнасьці &дзеяньняў

en: &Version
be: &Вэрсія

en: &Vertical
be: &Прастастаўныя

en: &View
be: &Зірнуць

en: &View - F3
be: &Прагледзець — F3

en: &Virtual FS...
be: &Уяўныя ФС…

en: &Whole words
be: &Слова цалкам

en: &Window
be: &Вакно

en: &Windows/DOS format (CR LF)
be: Як у &Windows/DOS (CR LF)

en: &XTerm window title
be: &Загаловак акна

en: &Yes
be: &Так

en: '%s' is not a symbolic link
be: «%s» ня ёсьць сымбалічнаю спасылкаю

en: (chdir first)
be: (спачатку «chdir»)

en: (stalled)
be: (затрымваецца)

en: (strict rfc959)
be: (абмежаваньне RFC959)

en: * on keypad
be: «*» лічбав. кляв.

en: + on keypad
be: «+» лічбав. кляв.

en: +number
be: +лічба

en: -  < No translation >
be: -  < Не ператвараць >

en: - on keypad
be: «-» лічбав. кляв.

en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
be: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} і {ATTR} могуць быць апушчаны, будзе выкарыстоўвацца значэньне па змаўчаньні
    
     Ключавыя словы:
       Глябальныя:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       Паказ файлаў: normal, selected, marked, markselect
       Дыялогавыя вокны: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Мэню:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Усплываючыя мэню:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Рэрактар:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Прагляд:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Дапамога:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

en: / on keypad
be: / на лічбавых клавішах

en: 7-bit ASCII
be: 7-бітная ASCII

en: < Auto >
be: < Самарушна >

en: < Reload Current Syntax >
be: < Перазаладаваць цяперашні сынтакс >

en: <Unknown group>
be: <Невядомая суполка>

en: <Unknown user>
be: <Невядомы карыстальнік>

en: <readlink failed>
be: <спасылка не прачыталася>

en: A file already exists with this name
be: Файл з такою назваю ўжо існуе

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
be: Зручны тэкставы рэдактар,
    напісаны для Midnight Commander.

en: A&bout...
be: Пра &праґраму…

en: A&ll
be: &Усё

en: A&ll charsets
be: &Усе знаказборы

en: A&ppend
be: Дапісаць у &канец

en: A&uto save panels setup
be: Захоўваць &налады панэляў

en: A&uto save setup
be: Самарушна захоўваць &налады

en: A1 key
be: Клявіша «A1»

en: Aborted transfer would be successful.
be: Перапынілі перадаваць.

en: Aborting transfer...
be: Перапыняем перадаваць…

en: About
be: Пра праґраму

en: Account:
be: Рахунак:

en: Active VFS directories
be: Дзейныя каталёґі УФС

en: Add to external panelize
be: Дадаць да загадаў

en: Add to hotlist
be: Дадаць у сьпіс

en: Alwa&ys
be: &Заўжды

en: Ampersand
be: Знак «&»

en: An error occurred while migrating user settings: %s
be: Адбылася памылка пры пераносе настроек карыстальніка: %s

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: Appearance
be: Зьнешнасьць

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
be: Ці выдаліць запіс «%s»?

en: Arguments parse error!
be: Не ўдалося разабраць довады!

en: Asterisk
be: Зорачка

en: At sign
be: Сьлімак «@»

en: Authentication failed
be: Не ўдалося апазнацца

en: Auto m&enus
be: Пачынаць з мэню &карыстальніка

en: Back from &declaration
be: Вярнуцца ад а&бвешчаньня

en: Background jobs
be: Фонавыя задачы

en: Background process error
be: Даў хібу працэс на тле

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
be: Працэс на тле запытваецца ў нас довадаў болей,
    як мы можам апрацаваць.

en: Background process:
be: Працэс на тле:

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
be: Фонавы працэс:
    каталёг "%s" не пусты.
    Выдаліць рэкурсіўна?

en: Background process: File exists
be: Працэс на тле: файл існуе

en: Background protocol error
be: Даў хібу пратакол на тле

en: Backslash key
be: Адвар. рыска «\»

en: Block Size
be: Памер блёку

en: Block is large, you may not be able to undo this action
be: Можа не атрымацца адрабіць дзеяньне: вялікі блёк

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
be: Каб выканаць загад, трэба, каб абедзьве панэлі
    адлюстроўваліся сьпісамі

en: Breton
be: брэтонская

en: Built with GLib %d.%d.%d
be: Сабралі зь бібліятэкаю «GLib» вэрсіі %d.%d.%d

en: ButtonBar|Ascii
be: ASCII

en: ButtonBar|Copy
be: Капіяваць

en: ButtonBar|Delete
be: Выдаліць

en: ButtonBar|Dynamc
be: Зьменл

en: ButtonBar|Edit
be: Рэдаґаваць

en: ButtonBar|Forget
be: Забыць

en: ButtonBar|Format
be: Разьмеціць

en: ButtonBar|Goto
be: Перайсьці

en: ButtonBar|Help
be: Даведка

en: ButtonBar|Hex
be: Шаснаццатковы

en: ButtonBar|HxSrch
be: Шукаць

en: ButtonBar|Index
be: Разьдзелы

en: ButtonBar|Mark
be: Выбраць

en: ButtonBar|Menu
be: Мэню

en: ButtonBar|Merge
be: Зьліць

en: ButtonBar|Mkdir
be: Новы каталёґ

en: ButtonBar|Move
be: Перамясьціць

en: ButtonBar|Options
be: Можнасьці

en: ButtonBar|Parse
be: Разабраць

en: ButtonBar|Prev
be: Назад

en: ButtonBar|PullDn
be: МэнюМК

en: ButtonBar|Quit
be: Выйсьці

en: ButtonBar|Raw
be: Зыходны

en: ButtonBar|RenMov
be: Назваць

en: ButtonBar|Replac
be: Замяніць

en: ButtonBar|Rescan
be: Перагл

en: ButtonBar|Rmdir
be: ВыдКат

en: ButtonBar|Save
be: Захаваць

en: ButtonBar|Search
be: Шукаць

en: ButtonBar|Static
be: Сталае

en: ButtonBar|UnWrap
be: Разьвінуць

en: ButtonBar|Unform
be: Неразьмечаны

en: ButtonBar|View
be: Зірнуць

en: ButtonBar|Wrap
be: Пераносіць

en: C&hange time
be: &Зьмянілі

en: C&heck word
be: Спраўдзіць &слова

en: C&hmod
be: Зьмяніць &дазволы

en: C&lear marked
be: &Прыбраць пазначэньні

en: C&ompare files
be: Параўнаць &файлы

en: C&onfirmation...
be: &Пацьвярджаць…

en: C&ontinue
be: &Працягваць

en: C1 key
be: Клявіша «C1»

en: Cache directory:
be: Каталёґ запасьніку:

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cannot accept this key
be: Немагчыма прыняць клявішу

en: Cannot change directory
be: Немагчыма зьмяніць каталёґ

en: Cannot chdir to "%s"
be: Немагчыма перайсьці ў «%s»

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
be: Немагчыма перайсьці ў «%s»
    %s

en: Cannot chmod "%s"
    %s
be: Немагчыма зьмяніць дазволы «%s»
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
be: Немагчыма зьмяніць дазволы прызначанага файла «%s»
    %s

en: Cannot chown "%s"
    %s
be: Немагчыма зьмяніць уладальніка «%s»
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
be: Немагчыма зьмяніць уладальніка прызначанага каталёґа «%s»
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
be: Немагчыма зьмяніць уладальніка прызначанага файла «%s»
    %s

en: Cannot close source file "%s"
    %s
be: Немагчыма зачыніць зыходны файл «%s»
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
be: Немагчыма зачыніць прызначаны файл «%s»
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
be: Немагчыма капіяваць цыклічную сымбалічную спасылку «%s»

en: Cannot create %s directory
be: Нельга стварыць каталёґ «%s»

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
be: Немагчыма стварыць файл адноўкі
    %s%s
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць адмысловы файл «%s»
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць прызначаны каталёґ «%s»
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць прызначаны файл «%s»
    %s

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць прызначаную спасылку «%s»
    %s

en: Cannot create temporary command file
    %s
be: Немагчыма стварыць часовы загадны файл
    %s

en: Cannot create temporary diff file
    %s
be: Немагчыма стварыць часовы файл адрозьненьняў
    %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
be: Немагчыма стварыць часовы каталёґ «%s»: %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
be: Немагчыма стварыць часовы файл аб’яднаньня
    %s

en: Cannot delete file "%s"
    %s
be: Немагчыма выдаліць файл «%s»
    %s

en: Cannot execute command
be: Немагчыма выканаць загад

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
be: На нелякальных файлавых сыстэмах нельга выконваць загады

en: Cannot execute sort command
be: Немагчыма выканаць загад «sort»

en: Cannot fetch a local copy of %s
be: Немагчыма атрымаць лякальны асобнік «%s»

en: Cannot find node %s in help file
be: У файле дапамогі не знайшлі вузел «%s»

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласьцівасьці зыходнага файла «%s»
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласьцівасьці прызначанага файла «%s»
    %s

en: Cannot get size/permissions for %s
be: Немагчыма атрымаць памер або дазволы файла «%s»

en: Cannot insert file
be: Немагчыма ўставіць файл

en: Cannot invoke command.
be: Немагчыма выканаць загад.

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
be: Немагчыма прачытаць бітавую мапу блёку з:
    %s

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
be: Немагчыма заладаваць бітавую мапу вузлоў з:
    %s

en: Cannot make stable symlinks acrossnon-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
be: Можнасьць «Устойлівыя сымбалічныя спасылкі» скасуецца:
    немагчыма стварыць устойлівыя сымбалічныя спасылкі
    на нелякальных файлавых сыстэмах.

en: Cannot make the hardlink
be: Немагчыма стварыць строгую спасылку

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
be: Немагчыма перамясьціць каталёґ «%s» у «%s»
    %s

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
be: Немагчыма перамясьціць файл «%s» у «%s»
    %s

en: Cannot open "%s"
    %s
be: Немагчыма адчыніць «%s»
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s
be: Немагчыма адчыніць архіў «%s»
    %s

en: Cannot open %s for reading
be: Файл «%s» немагчыма адчыніць чытаць

en: Cannot open cpio archive
    %s
be: Немагчыма адчыніць архіў cpio
    %s

en: Cannot open file "%s"
be: Немагчыма адчыніць файл «%s»

en: Cannot open file %s
be: Немагчыма адчыніць файл «%s»

en: Cannot open file %s
    %s
be: Немагчыма адчыніць файл «%s»
    %s

en: Cannot open file for writing: %s
be: Файл не ўдалося адчыніць запісваць: %s

en: Cannot open named pipe %s
be: Немагчыма адчыніць названы канал «%s»

en: Cannot open pipe for reading: %s
be: Канал не ўдалося адчыніць чытаць: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
be: Канал не ўдалося адчыніць запісваць: %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
be: Немагчыма адчыніць зыходны файл «%s»
    %s

en: Cannot open tar archive
    %s
be: Немагчыма адчыніць архіў tar
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
be: Файл «%s» немагчыма адчыніць чытаць:
    %s

en: Cannot operate on ".."!
be: Немагчыма выканаць на «..»!

en: Cannot overwrite directory "%s"
be: Немагчыма перазапісаць каталёґ «%s»

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
be: Немагчыма перазапісаць каталёґ «%s»
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
be: Немагчыма перазапісаць файл «%s»
    %s

en: Cannot parse:
be: Немагчыма разабраць:

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
be: Немагчыма выдзеліць прастору на прызначаны файл «%s»
    %s

en: Cannot read directory contents
be: Немагчыма прачытаць зьмесьціва каталёґа

en: Cannot read source file"%s"
    %s
be: Немагчыма прачытаць зыходны файл «%s»
    %s

en: Cannot read source link "%s"
    %s
be: Немагчыма прачытаць зыходную спасылку «%s»
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
be: Немагчыма выдаліць каталёґ «%s»
    %s

en: Cannot remove file "%s"
    %s
be: Немагчыма выдаліць файл «%s»
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
be: Немагчыма запусьціць загад на нелякальным каталёґу

en: Cannot save file
be: Немагчыма захаваць файл

en: Cannot save file %s:
    %s
be: Немагчыма захаваць файл «%s»:
    %s

en: Cannot save file:
    %s
be: Немагчыма захаваць файл:
    %s

en: Cannot save: destination is not a regular file
be: Немагчыма захаваць: прызначаны файл ня ёсьць звычайным

en: Cannot set correct permissions for directory %s
be: Немагчыма вызначыць правільныя дазволы каталёґу «%s»

en: Cannot stat "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласьцівасьці «%s»
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласьцівасьці файла «%s»
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласьцівасьці зыходнага файла «%s»
    %s

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласьцівасьці зыходнага файла «%s»
    %s

en: Cannot stat the destination
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласьцівасьці прызначэньня
    %s

en: Cannot translate from %s to %s
be: Немагчыма ператварыць з %s у %s

en: Cannot view: not a regular file
be: Немагчыма прагледзець: незвычайны файл

en: Cannot write target file "%s"
    %s
be: Немагчыма запісаць прызначаны файл «%s»
    %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
be: Немагчыма запісаць у файл «%s»:
    %s

en: Caret
be: Знак устаўкі

en: Cas&e sensitive
be: Улічваць &памер літар

en: Case &insensitive
be: &Ня ўлічваць памер

en: Case sens&itive
be: Улічваць &памер

en: Cd follows lin&ks
be: Зьмяняць каталёґ па &спасылцы

en: Ch&own
be: Зьмяніць &уладальніка

en: Change &to
be: &Перайсьці

en: Change line breaks to:
be: Зьмяніць пераводы радкоў на:

en: Change spelling &language...
be: Зьмяніць &мову правапісу…

en: Changes to file lost
be: Страцілі зьмены ў файле

en: Check &POSIX new line
be: Спраўджваць &перавод радку ў канцы файла

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
be: Спраўдзіце ўведзенае! Пэўныя парамэтры роўныя «NULL»!

en: Check word
be: Спраўдзіць слова

en: Child died unexpectedly
be: Даччыны працэс неспадзявана памёр

en: Chmod command
be: Загад «chmod»

en: Choose codepage
be: Абярыце кадоўку

en: Choose syntax highlighting
be: Абярыце, як падсьвечваць сынтакс

en: Chown advanced command
be: Пашыраны загад «chown»

en: Chown command
be: Загад «chown»

en: Classic pro&gressbar
be: Звычайная сту&жка поступу

en: Close file
be: Зачыніць файл

en: Co&mplete: show all
be: &Дапаўняць: паказваць усё

en: Co&py to clipfile
be: Ка&піяваць у файл кішэні

en: Collect completions
be: Зьбіраць дапаўненьні

en: Colon
be: Двухкроп’е

en: Color options
be: Можнасьці колераў

en: Comma
be: Коска

en: Command
be: Загад

en: Command &history
be: Г&історыя загадаў

en: Command &prompt
be: Загадны &радок

en: Compare directories
be: Параўнаць каталёґі

en: Completion/M-tab
be: Дапоўніць/«M-Tab»

en: Compute tota&ls
be: Падлічваць &агульны памер

en: Con&tinue
be: Пра&цягваць

en: Config directory:
be: Каталёґ настаўленьняў:

en: Configure options
be: Наставіць налады

en: Confir&m before saving
be: &Пытацца, ці запісваць файл

en: Confirm replace
be: Ці замяніць?

en: Confirm save file: "%s"
be: Ці захаваць файл «%s»?

en: Confirmation
be: Пацьвярджаць, калі

en: Confirmation|&Delete
be: Вы&даляем

en: Confirmation|&Execute
be: Вы&конваем

en: Confirmation|&History cleanup
be: Ачышчаем &гісторыю

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
be: Выдаляем &сьпіс каталёґаў

en: Confirmation|E&xit
be: &Выходзім

en: Confirmation|O&verwrite
be: &Перазапісваем

en: Console output
be: Вывад кансолі

en: Content:
be: Зьмесьціва:

en: Continue from beginning?
be: Ці працягваць ад пачатку?

en: Cop&y
be: &Капіяваць

en: Cop&y to file...
be: &Капіяваць у файл…

en: Copies to
be: Каму даслаць копіі

en: Copy "%s" directory to:
be: Капіяваць каталёґ «%s» сюды:

en: Copy to clipboard
be: Капіяваць у кішэню

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
be: Трапіўся пашкоджаны загаловак cpio
    %s

en: Create a new Directory
be: Стварыць каталёґ

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes
be: Тэкст зьмяніўся, але файл не захавалі.
    Калі працягваць, зьмены страцяцца

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
be: Тэкст зьмяніўся, але файл не захавалі.
    Калі працягваць, зьмены страцяцца.

en: Cut to clipboard
be: Выразаць у кішэню

en: Czech
be: чэская

en: Danish
be: дацкая

en: Data directory:
be: Каталёґ зьвестак:

en: Data types:
be: Віды зьвестак:

en: Debug
be: Адсочваць хібы

en: Delete %s?
be: Ці выдаліць «%s»?

en: Delete macr&o...
be: Выдаліць &макрас…

en: Delete macro
be: Выдаліць макрас

en: Delete on keypad
be: «Delete» л/кл

en: Deleting
be: Выдаленьне

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
be: Прызначанае «%s» мусіць быць каталёґам
    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
be: Від прылады: мажор %lu, мінор %lu

en: Di&rectory hotlist
be: &Сьпіс каталёґаў

en: Di&ve into subdir if exists
be: У &падкаталёґ, калі ён існуе

en: DialogTitle|Copy
be: Капіяваць

en: DialogTitle|Delete
be: Выдаліць

en: DialogTitle|History cleanup
be: Ачысьціць гісторыю

en: DialogTitle|Move
be: Перамясьціць

en: Diff Options
be: Можнасьці параўнаньня

en: Diff algorithm
be: Альґарытм параўнаньня

en: Diff extra options
be: Дадатковыя можнасьці

en: Diff viewer: invalid mode
be: Прагляднік адрозьненьняў запусьцілі ў хібным стане

en: Diff:
be: Адрозьненьні:

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
be: Каталёг "%s" не пусты.
    Выдаліць яго рэкурсіўна?

en: Directory %s is not owned by you
be: Вы не валодаеце каталёґам «%s»

en: Directory cache expired for %s
be: Запасьнік каталёґу састарэў для %s

en: Directory hotlist
be: Сьпіс каталёґаў

en: Directory label
be: Цэтлік каталёґа

en: Directory label:
be: Цэтлік каталёґа:

en: Directory path
be: Шлях да каталёґа

en: Directory path:
be: Шлях да каталёґа:

en: Directory scanning
be: Аглядаць каталёґ

en: Directory tree
be: Дрэва каталёґаў

en: Disable X11 support
be: Не падтрымваць X11

en: Disable mouse support in text version
be: Не падтрымваць мыш у тэкставай вэрсіі

en: Disables subshell support
be: Не падтрымваць убудаваную абалонку

en: Display bits
be: Кадоўка адлюстраваньня

en: Displays the current version
be: Паказвае дзейную вэрсію

en: Do you really want to execute?
be: Ці сапраўды выканаць?

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
be: Ці сапраўды выйсьці зь «Міднайт Камандэра»?

en: Do you want clean this history?
be: Ці ачысьціць гісторыю?

en: Dollar sign
be: Знак даляру

en: Domain:
be: Дамэн:

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
be: Не чытаць клявіятурныя выклічнікі з пазначанага файла, ужываць звычайныя

en: Dot
be: Кропка

en: Down arrow
be: Стрэлка ўніз

en: Down arrow keypad
be: «Уніз» л/кл

en: Dup failed
be: Не ўдалося падвоіць

en: Dutch
be: галяндзкая

en: E&xit
be: В&ыйсьці

en: E&xternal panelize
be: Загад на &вонкавую панэль

en: ERROR:
be: ПАМЫЛКА:

en: ETA %s
be: Засталося %s

en: Edit
be: Рэдаґаваць

en: Edit &extension file
be: Файл п&ашырэньняў

en: Edit &menu file
be: Файл м&эню

en: Edit Save Mode
be: Спосаб захоўваць

en: Edit file
be: Правіць файл

en: Edit files
be: Рэдаґаваць файлы

en: Edit hi&ghlighting group file
be: Файл падсьвечваць &назвы

en: Edit is disabled
be: Рэдаґаваць забаронена

en: Edit s&ymlink
be: Р&эдаґаваць спасылку

en: Edit symlink
be: Рэдаґаваць спасылку

en: Edit:
be: Рэдаґаваць:

en: Editor options
be: Налады рэдактара

en: Ena&ble ignore directories:
be: Прапускаць &каталёґі:

en: Enables subshell support (default)
be: Падтрымваць убудаваную абалонку (перадвызначана)

en: Encod&ing...
be: &Кадоўка…

en: End key
be: Клявіша «End»

en: End on keypad
be: «End» л/кл

en: English
be: ангельская

en: Enter
be: Увод

en: Enter command label:
be: Упішыце цэтлік да загаду:

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
be: Каб аднавіць файлы на прыладзе (даведка — «F1»),
    упішыце ейную назву (без «/dev/»)

en: Enter directory name:
be: Упішыце назву каталёґа:

en: Enter file name:
be: Упішыце назву файла:

en: Enter line:
be: Нумар радку:

en: Enter machine name (F1 for details):
be: Упішыце назву машыны (даведка — «F1»):

en: Enter on keypad
be: «Enter» л/кл

en: Enter replacement string:
be: Замяняць на радок:

en: Enter search string:
be: Пазначце, што шукаць:

en: Enter shell command(s):
be: Упішыце загад(ы) абалонкі:

en: Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
be: Пазначце можнасьці (гл. «man sort»); аддзяляйце іх прагаламі:

en: Equal
be: Роўнае

en: Error
be: Памылка

en: Error %s creating directory %s
be: Памылка (%s) ствараць каталёґ «%s»

en: Error %s removing directory %s
be: Памылка (%s) выдаляць каталёґ «%s»

en: Error calling program
be: Не ўдалося выклікаць праґраму

en: Error dup'ing old error pipe
be: Не ўдалося падвоіць стары канал памылак

en: Error in file %s on line %d
be: У файле «%s» памылка ў радку %d

en: Error reading %s
be: Не ўдалося прачытаць «%s»

en: Error reading from pipe: %s
be: Не ўдалося прачытаць з каналу: %s

en: Error reported after abort.
be: Выявілі памылку, калі перапынілі.

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
be: Памылка зачыняць файл:
    %s
    Зьвесткі маглі як запісацца, так і не.

en: Error writing to pipe: %s
be: Не ўдалося запісаць у канал: %s

en: Esc key mode
be: Націскаць на «Esc»

en: Esperanto
be: эспэранта

en: Event system already initialized
be: Сыстэму падзеяў ужо запусьцілі

en: Event system not initialized
be: Сыстэму падзеяў не запусьцілі

en: Exclamation mark
be: Клічнік

en: Executable &first
be: Спачатку &выканальныя

en: Existing filename (filename symlink will point to):
be: Назва існага файла (на які файл спасылацца):

en: Existing: %s, size %s
be: Існуючы: %s, памер %s

en: Ext2lib error
be: Памылка «Ext2lib»

en: Extension file edit
be: Рэдаґаваць файл пашырэньняў

en: External command
be: Вонкавы загад

en: External panelize
be: Загад на вонкавую панэль

en: F&ull 8 bits input
be: Поўны &8-бітны ўвод

en: FATAL: not a directory:
be: ХІБА: ня ёсьць каталёґам:

en: FT&P link...
be: Злучыцца праз &FTP…

en: FTP to machine
be: Злучыцца праз FTP

en: FTP: Account required for user %s
be: FTP: карыстальніку «%s» трэба рахунак

en: FTP: Password required for %s
be: FTP: «%s» патрабуе пароль

en: Failed to initialize event system
be: Не ўдалося запусьціць сыстэму падзеяў

en: Failed to run:
    %s
be: Не ўдалося запусьціць:
    %s

en: False:
be: Несапраўдна:

en: Faroese
be: фарэрская

en: File
be: Файл

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
be: Файл «%s» ужо рэдаґуецца.
    Карыстальнік: %s
    Нумар працэсу: %d

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
be: Файл "%s" — завялікі.
    Адкрыць яго ў любым выпадку?

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
be: Спраўнік (root) або вы не валодаеце файлам «%s», або яго могуць запісваць усе.
    З гледзішча бясьпекі ўжываць гэты файл рызыкоўна

en: File %s was modified.
    Save before close?
be: Файл «%s» зьмянілі.
    Ці захаваць перад тым, як зачыніць?

en: File &types
be: &Віды файлаў

en: File exists
be: Файл існуе

en: File has hard-links. Detach before saving?
be: Файл мае строгія спасылкі. Ці адлучыць іх перад тым, як захоўваць?

en: File highlight
be: Падсьвечваць

en: File listin&g
be: &Сьпіс файлаў

en: File locked
be: Файл замкнёны

en: File name:
be: Назва файла:

en: File operations
be: Файлавыя апэрацыі

en: File was modified. Save with exit?
be: Файл зьмяніўся. Ці захаваць і выйсьці?

en: File(s) was modified. Save with exit?
be: Файл(ы) зьмянілі. Ці захаваць і выйсьці?

en: File: %s
be: Файл: %s

en: FileOperation|Copy
be: Капіяваць

en: FileOperation|Delete
be: Выдаліць

en: FileOperation|Move
be: Перамясьціць

en: Filename:
be: Назва файла:

en: Files processed: %zu
be: Апрацавалі файлаў: %zu

en: Files processed: %zu/%zu
be: Апрацавалі файлаў: %zu з %zu

en: Files tagged, want to cd?
be: Файлы пазначылі, ці зьмяніць каталёґ?

en: Filesystem: %s
be: Файл. сыст.: %s

en: Fill tabs with &spaces
be: Запаўняць зрухі пра&галамі

en: Filter
be: Прасеяць

en: Filter command and arguments:
be: Загад і довады:

en: Filtered view
be: Зірнуць вывад загаду

en: Find *.orig after patching
be: Знайсьці арыґіналы (*.orig) пасьля загаду «patch»

en: Find File
be: Шукаць файл

en: Find SUID and SGID programs
be: Знайсьці праґрамы зь бітамі SUID і SGID

en: Find rejects after patching
be: Знайсьці адкінутае загадам «patch»

en: Finished
be: Скончылі

en: Finished (ignored %zd directory) | Finished (ignored %zd directories)
be[0]: Скончылі (прапусьцілі %zd каталёґ)
be[1]: Скончылі (прапусьцілі %zd каталёґі)
be[2]: Скончылі (прапусьцілі %zd каталёґаў)
be[3]: Скончылі (прапусьцілі %zd каталёґаў)

en: Fir&st hit
be: &Да першага знойдзенага

en: Flag
be: Знак

en: Follow &links
be: Ператвараць &спасылкі

en: For&mat
be: Р&азьметка

en: For&ward to declaration
be: Наперад да аб&вешчаньня

en: Forces xterm features
be: Ужываць магчымасьці «xterm»

en: Format error on file Extensions File
be: Памылка ў разьметцы файла пашырэньняў

en: Found: %ld
be: Знайшлі: %ld

en: Free nodes:
be: Вузлы:

en: Free space: %s/%s (%d%%)
be: Прастора:    %s/%s (%d%%)

en: French
be: французкая

en: Function key 1
be: Функцыянальная 1

en: Function key 10
be: Функцыянальная 10

en: Function key 11
be: Функцыянальная 11

en: Function key 12
be: Функцыянальная 12

en: Function key 13
be: Функцыянальная 13

en: Function key 14
be: Функцыянальная 14

en: Function key 15
be: Функцыянальная 15

en: Function key 16
be: Функцыянальная 16

en: Function key 17
be: Функцыянальная 17

en: Function key 18
be: Функцыянальная 18

en: Function key 19
be: Функцыянальная 19

en: Function key 2
be: Функцыянальная 2

en: Function key 20
be: Функцыянальная 20

en: Function key 21
be: Функцыянальная 21

en: Function key 22
be: Функцыянальная 22

en: Function key 23
be: Функцыянальная 23

en: Function key 24
be: Функцыянальная 24

en: Function key 3
be: Функцыянальная 3

en: Function key 4
be: Функцыянальная 4

en: Function key 5
be: Функцыянальная 5

en: Function key 6
be: Функцыянальная 6

en: Function key 7
be: Функцыянальная 7

en: Function key 8
be: Функцыянальная 8

en: Function key 9
be: Функцыянальная 9

en: GNU Midnight Commander %s
be: GNU «Міднайт Камандэр», вэрсія %s

en: GNU Midnight Commander is already
    running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
be: На тэрмінале ўжо працуе іншы
    «Міднайт Камандэр».
    Убудаваная абалонка працаваць ня будзе.

en: German
be: нямецкая

en: Getting file
be: Атрымваем файл

en: Go to matching &bracket
be: Перайсьці да парнае &дужкі

en: Goto
be: Перайсьці

en: Goto line
be: Перайсьці да радку

en: Goto line (left)
be: Перайсьці да радку (леваруч)

en: Goto line (right)
be: Перайсьці да радку (праваруч)

en: Great than
be: Болей за

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
be: Выдатна! Вы маеце моўную базу тэрміналаў!
    Усе клявішы працуюць добра.

en: Greek
be: грэцкая

en: Grepping in %s
be: Шукаем у «%s»

en: Group
be: Суполка

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
be: Суполка «%s» не парожняя.
    Ці прыбраць яе?

en: Group name
be: Назва суполкі

en: Group name:
be: Назва суполкі:

en: H&intbar visible
be: Радок &падказак

en: He&xadecimal
be: &Шаснаццатковы

en: He&xadecimal offset
be: &Шаснаццатковы адступ

en: Help
be: Даведка

en: Help file format error
be: Памылка ў разьметцы файла даведкі

en: Highlighting groups file edit
be: Рэдаґаваць файл падсьвечваць назвы

en: History
be: Гісторыя

en: Home directory path is not absolute
be: Шлях да хатняга каталёґу ня ёсьць поўным

en: Home on keypad
be: «Home» л/кл

en: Hotlist Load
be: Ладуецца сьпіс

en: If &size differs
be: Розныя &памерам

en: Ignore &space change
be: Ня ўлічваць &зьмены ў прагалах

en: Ignore all &whitespace
be: Ня ўлічваць &прагалы

en: Ignore tab &expansion
be: Ня ўлічваць з&рухі

en: In se&lection
be: У &выбраным

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
be: Атрымалі няпоўны файл. Ці захаваць яго?

en: Inconsistent extfs archive
be: Несуладны архіў extfs

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
be: Несуладныя строгія спасылкі
    %s
    у архіве cpio
    %s

en: Inconsistent tar archive
be: Несуладны архіў tar

en: Information
be: Зьвесткі

en: Input / display codepage:
be: Кадоўка ўводу (адлюстраваньня):

en: Insert &date/time
be: Уставіць &дату (час)

en: Insert &literal...
be: Уставіць &літарал

en: Insert file
be: Устваіць файл

en: Insert literal
be: Уставіць літарал

en: Insert on keypad
be: «Insert» л/кл

en: Internal bug: Double start of link area
be: Унутраная хіба: падвойны пачатак абсягу спасылкі

en: Internal error:
be: Унутраная памылка:

en: Invalid token number %d
be: Хібная адзінка нумар %d

en: Invalid value
be: Хібнае значэньне

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
be: Здаецца, усе клявішы працуюць добра. Гэта выдатна!

en: L&ynx-like motion
be: Р&ухацца як у «Lynx»

en: Label for "%s":
be: Цэтлік на «%s»:

en: Language
be: Мова

en: Launches the file viewer on a file
be: Прагледзець файл

en: Layout
be: Выгляд

en: Learn &keys...
be: В&ывучыць клявішы…

en: Learn keys
be: Вывучыць клявішы

en: Left arrow
be: Стрэлка ўлева

en: Left arrow keypad
be: «Улева» л/кл

en: Left brace
be: Левыя фіґ. дужкі

en: Left bracket
be: Лев. квадр. дужкі

en: Left parenthesis
be: Левыя дужкі

en: Less than
be: Меней за

en: Link
be: Строгая спасылка

en: Link %s to:
be: Стварыць спасылку «%s» на:

en: Listing mode
be: Выгляд сьпісу файлаў

en: Load
be: Заладаваць

en: Load definitions of key bindings from specified file
be: Прачытаць клявіятурныя выклічнікі з пазначанага файла

en: Load file
be: Заладаваць файл

en: Load syntax file
be: Заладаваць файл сынтаксу

en: Loading...
be: Загрузка...

en: Loading: %3d%%
be: Загрузка: %3d%%

en: Log ftp dialog to specified file
be: Запісваць дыялёґ па FTP у вызначаны файл

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
be: «МК» ня змог запісаць файл «%s»,
    старыя запісы сьпісу ня выдалілі

en: Ma&rk moves down
be: Пазнака перасоўвае &ўказальнік

en: Macro not deleted
be: Макрас ня выдалілі

en: Mail
be: Пошта

en: Main options
be: Галоўныя можнасьці

en: Malformed regular expression
be: Хібны сталы выраз

en: Mark &all
be: Пазначыць &усё

en: Memory exhausted!
be: Вычарпалі памяць!

en: Menu edit
be: Рэдаґаваць мэню

en: Mi&x all files
be: Зь&мешваць файлы і каталёґі

en: Midnight Commander %s
be: «Міднайт Камандэр» %s

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
be: «Міднайт Камандэр» заканчвае працаваць.
    Ці захаваць зьменены файл «%s»?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
be: «Міднайт Камандэр» заканчвае працаваць.
    Ці захаваць зьменены(я) файл(ы)?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
be: «Міднайт Камандэр» заканчвае працаваць.
    Ці захаваць зьменены файл?

en: Minus
be: Мінус

en: Misspelled
be: Памылковае слова

en: Mkdi&r autoname
be: Прыдумляць назву &каталёґу

en: Mo&ve
be: &Перамясьціць

en: Modified git files
be: Зьмененыя файлы GIT

en: More parsing errors will be ignored.
be: На іншыя памылкі разбору не зважацьмем.

en: Move "%s" directory to:
be: Перамясьціць каталёґ «%s» сюды:

en: Moving %s
be: Перамяшчаем %s

en: Name
be: Назва

en: Name of new group:
be: Назва суполкі:

en: Name:
be: Імя:

en: Navigation
be: Рух

en: New     : %s, size %s
be: Новы : %s, памер %s

en: New &entry
be: Новы &запіс

en: New &group
be: Новая &суполка

en: New hotlist entry
be: Новы запіс у сьпісе

en: New hotlist group
be: Новая суполка ў сьпісе

en: Nl
be: д

en: No arguments given to the viewer.
be: Праглядніку не перадалі довадаў.

en: No node information
be: Няма зьвестак пра вузел

en: No space information
be: Няма зьвестак пра прастору

en: No suitable entries found in %s
be: «%s» ня мае адпаведных запісаў

en: No&rmal
be: Як &звычайна

en: NoName
be: Бяз назвы

en: Non&e
be: Ні&чога

en: Norwegian
be: нарвэская

en: Not an xterm or Linux console;
    the panels cannot be toggled.
be: Панэлі нельга вымкнуць:
    гэта не «xterm» і не кансоль «Linux»

en: Not implemented yet
be: Яшчэ не ажыцьцявілі

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
be: Колькасьць адзінак, якія трэба замяніць, не супадае з колькасьцю знойдзеных.

en: Number sign #
be: Знак нумару «#»

en: OK
be:  Так

en: On dum&b terminals
be: На &павольных тэрміналах

en: Open files
be: Адчыненыя файлы

en: Other 8 bit
be: Іншая 8-бітная

en: Other command
be: Іншы загад

en: Other options
be: Іншыя налады

en: Output lines:
be: Выводзіць радкоў:

en: Overwrite all targets?
be: Ці перазапісаць усё?

en: Overwrite this target?
be: Ці перазапісаць файл?

en: Owner
be: Уладальнік

en: Owner name
be: Імя ўладальніка

en: Owner name:
be: Імя ўладальніка:

en: Pa&ge scrolling
be: Гартаць &бачыны

en: Pa&ste from clipfile
be: Ус&тавіць з файла кішэні

en: Page Down keypad
be: «Page Down» л/кл

en: Page Up keypad
be: «Page Up» л/кл

en: Pane&lize
be: На па&нэль

en: Panel options
be: Налады панэляў

en: Panel split
be: Падзяляць панэлі

en: Paneli&ze
be: На &панэлі

en: Panelize
be: На панэлі

en: Panels:
be: Панэлі:

en: Parameter
be: Парамэтар

en: Password for \\%s\%s
be: Пароль на \\%s\%s

en: Password:
be: Пароль:

en: Paste output of external command
be: Уставіць вывад вонкавага загаду

en: Pause after run
be: Прыпыняць, калі скончылі

en: Pe&rcents
be: &Адсоткі

en: Percent sign
be: Знак адсотку

en: Perm
be: Дазв

en: Permission
be: Дазвол

en: Permissions (octal):
be: Дазволы (васьмярковыя)

en: Pers&istent selection
be: &Трымаць выбранае

en: Pipe
be: Простая рыска

en: Pipe close failed
be: Не ўдалося зачыніць канал

en: Pipe failed
be: Канал даў хібу

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
be: Націсьніце клявішу «%s»
    і пачакайце, пакуль гэтае паведамленьне ня зьнікне.
    
    Потым націсьніце яе зноўку, каб насупраць
    назвы клявішы зьявілася «Так».
    
    Калі хочаце спыніць навучаць, адзін раз
    націсьніце «Esc» і пачакайце.

en: Plus
be: Плюс

en: Polish
be: польская

en: Portuguese
be: партугальская

en: Premature end of cpio archive
    %s
be: Заўчасны канец архіву cpio
    %s

en: Preserve &attributes
be: Захоўваць &азнакі

en: Press any key to continue...
be: Каб працягваць, націсьніце хоць-якую клявішу…

en: Press any key:
be: Націсьніце клявішу:

en: Press macro hotkey:
be: Націсьніце выклічнік на макрас:

en: Press the macro's new hotkey:
be: Націсьніце новы выклічнік на макрас:

en: Prime
be: Адваротны апостр.

en: Print configure options
be: Надрукаваць можнасьці настаўленьняў

en: Print data directory
be: Надрукаваць назву каталёґу зьвестак

en: Print extended info about used data directories
be: Надрукаваць дадатковыя зьвесткі пра ўжываныя каталёґі

en: Print last working directory to specified file
be: Запісаць назву апошняга працоўнага каталёґу ў вызначаны файл

en: Question mark
be: Пытальнік

en: Quick cd
be: Хутка зьмяніць каталёґ

en: Quick search
be: Хутка шукаць

en: Quit
be: Выйсьці

en: Quotation mark
be: Знак цытаваньня

en: Re&gular expression
be: &Cталы выраз

en: Re&verse files only
be: Перастаўляць толькі &файлы

en: Reading failed
be: Не ўдалося прачытаць

en: Record/Repeat &actions
be: Запісаць (паўтары) &дзеяньні

en: Reget failed, about to overwrite file
be: Не ўдалося дапампаваць, будзем запісваць паўзьверх файла

en: Regular expression error
be: Памылка ў сталым выразе

en: Relative symlin&k
be: &Адносная сымбалічная спасылка

en: Repeat last commands
be: Паўтарыць апошнія загады

en: Repeat times:
be: Колькасьць разоў:

en: Replace
be: Замяніць

en: Replace with:
be: Замяніць на:

en: Request to run in color mode
be: Запусьціць у каляровым аздабленьні

en: Requests to run in black and white
be: Запусьціць у чорна-белым аздабленьні

en: Resets soft keys on HP terminals
be: Скідвае праґрамныя клявішы на тэрміналах HP

en: Resolving symlink...
be: Разьбіраецца сымбалічная спасылка…

en: Right arrow
be: Стрэлка ўправа

en: Right arrow keypad
be: «Управа» л/кл

en: Right brace
be: Правыя фіґ. дужкі

en: Right bracket
be: Прав. квадр. дужкі

en: Right parenthesis
be: Правыя дужкі

en: Romanian
be: румынская

en: Root directory:
be: Каранёвы каталёґ:

en: Rotating d&ash
be: Круціць &рыску поступу

en: Run sort
be: Упарадкаваць

en: Running
be: Выконваецца

en: Russian
be: расейская

en: S&FTP link...
be: Злучыцца праз &SFTP…

en: S&et marked
be: &Усталяваць пазначанае

en: S&hell link...
be: Злучыцца праз &абалонку…

en: S&ingle press
be: &Адзін націск

en: S&kip
be: &Прапусьціць

en: S&kip hidden
be: Прапускаць &схаваныя

en: S&pell check
be: Спраўдзіць &правапіс

en: S&wap panels
be: Пера&ставіць панэлі

en: S&yntax file
be: Файл с&ынтаксу

en: SFTP to machine
be: Злучыцца праз SFTP

en: SM&B link...
be: Злучыцца праз S&MB…

en: SMB link to machine
be: Злучыцца праз SMB

en: SUB-DIR
be: ПАД-КАТ

en: SYMLINK
be: СПАСЫЛКА

en: Sa&fe delete
be: Выдаляць &бясьпечна

en: Save &as...
be: Захаваць &як…

en: Save &mode...
be: Спосаб &захоўваць…

en: Save As
be: Захаваць як

en: Save as
be: Захаваць як

en: Save block
be: Захаваць блёк

en: Save file
be: Захаваць файл

en: Save file &position
be: Захоўваць &месца рэдаґаваньня

en: Save macro
be: Захаваць макрас

en: Screen lis&t
be: Сьпіс &экранаў

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
be: Памер экрана %d×%d не падтрымваецца.
    Спраўдзіце зьменную асяродзьдзя «TERM».

en: Screens
be: Экраны

en: Sea&rch for content
be: Шукаць у &зьмесьціве

en: Search
be: Шукаць

en: Search &again
be: &Працягваць шукаць

en: Search done
be: Скончылі шукаць

en: Search is disabled
be: Шукаць забаронена

en: Search string not found
be: Не знайшлі шуканы радок

en: Searching
be: Шукаем

en: Searching %s
be: Шукаем «%s»

en: Searching %s: %3d%%
be: Пошук %s: %3d%%

en: Select
be: Абраць

en: Select &group
be: Абраць &суполку

en: Select compare method:
be: Спосаб параўноўваць:

en: Select language
be: Абраць мову

en: Semicolon
be: Кропка з коскай

en: Set &all
be: Усталяваць ус&е

en: Set &groups
be: &Суполкі

en: Set &users
be: &Карыстальнікі

en: Set debug level
be: Вызначыць узровень высочваньня хібаў

en: Set expression for filtering filenames
be: Вызначце выраз, па якім прасейваць назвы файлаў

en: Set initial line number for the internal editor
be: усталяваць нумар пачатковага радку ва ўбудаваным рэдактары

en: Setup
be: Наладзіць

en: Setup saved to %s
be: Налады захавалі ў «%s»

en: Shell link to machine
be: Злучыцца праз абалонку

en: Show &backup files
be: Паказваць файлы &адноўкі

en: Show &hidden files
be: Паказваць с&хаваныя файлы

en: Show directory s&izes
be: Памеры катал&ёґаў

en: Show mc with specified skin
be: Паказвае праґраму ў вызначаным аздабленьні

en: Show mi&ni-status
be: Паказваць &радок стану

en: Simple s&wap
be: Перастаўляць як &звычайна

en: Size
be: Памер

en: Ski&p all
be: Прапусьціць &усё

en: Skin:
be: Абалонка:

en: Skins
be: Абалонкі

en: Slash key
be: Рыска «/»

en: Slovak
be: славацкая

en: Sorry, I could not put the job in background
be: Гэта нельга рабіць на тле

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
be: Пакуль немагчыма злучыцца і апазнацца паролем

en: Sort
be: Упарадкаваць

en: Sort block
be: Упарадкаваць блёк

en: Sort order
be: Упарадкоўваць

en: Sort returned non-zero: %s
be: Упарадкаваньне вярнула ненулявы код: %s

en: Source
be: Крыніца

en: Source "%s" is not a directory
    %s
be: Зыходнае «%s» ня ёсьць каталёґам
    %s

en: Space key
be: Клявіша «прагал»

en: Spanish
be: іспанская

en: Specifies a color configuration
be: Вызначае настаўленьні колераў

en: Start at:
be: Пачаць ад каталёґа:

en: Starting linear transfer...
be: Пачынаем перадаваць лінейна…

en: Stopped
be: Спынілася

en: Strip &trailing carriage return
be: Ня ўлічваць пераводы &радкоў

en: Subgroup - press ENTER to see list
be: Падсуполка (каб прагледзець, націсьніце «Enter»)

en: Subject
be: Тэма

en: Suggest
be: Прапановы

en: Swedish
be: швэдзкая

en: Switch &panels on/off
be: Схаваць (паказаць) &панэлі

en: Symbolic link
be: Сымбалічная спасылка

en: Symbolic link filename:
be: Назва сымбалічнае спасылкі:

en: Synta&x highlighting
be: Падсьвечваць &сынтакс

en: Syntax &highlighting...
be: Падсьвечваць &сынтакс…

en: Syntax file edit
be: Рэдаґаваць файл сынтаксу

en: System data
be: Сыстэмныя зьвесткі

en: Tab key
be: Клявіша «Tab»

en: Tab spacing:
be: Адлегласьць зруху:

en: Tabulation
be: Табуляцыя

en: Target
be: Прызначэньне

en: Target file already exists!
be: Прызначаны файл ужо сінуе!

en: Teach me a key
be: Навучыце мяне клявішы

en: Temporary files will be created in %s
be: Часовыя файлы будуць стварацца ў «%s»

en: Temporary files will not be created
be: Часовыя файлы ня будуць стварацца

en: Terminal options
be: Можнасьці тэрміналу

en: The %%var macro has no default
be: Макрас «%%var» ня мае прадвызначана значэньня

en: The %%var macro has no variable
be: Макрас «%%var» ня мае зьменнае

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
be: «Камандэр» ня можа перайсьці ў каталёґ, які
    патрабуе ўбудаваная абалонка. Можа вы выдалілі
    працоўны каталёґ або надалі сабе дадатковыя
    правы доступу загадам «su»?

en: The Midnight Commander
be: «Міднайт Камандэр»

en: The TERM environment variable is unset!
be: Зьменную асяродзьдзя «TERM» ня вызначылі!

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
be: Іншая праґрама зьмяніла файл. Ці запісаць паўзьверх?

en: The file you are saving does not end with a newline.
be: Файл, які вы спрабуеце захаваць, не заканчваецца новым радком

en: The format of the %s file has changed with version 3.0. You may either want to copy it from %smc.ext or use that file as an example of how to write it.
be: Разьметка файла %s зьмянілася ў вэрсіі 3.0. Яго можна скапіяваць з %smc.ext або напісаць свой па прыкладзе гэтага файла.

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
be: Разьметка файла %smc.ext зьмянілася ў вэрсіі 3.0. Магчыма, усталявалі з памылкамі. Атрымайце сьвежы асобнік з пакунка ««Міднайт Камандэра».

en: The shell is already running a command
be: Абалонка ўжо выконвае загад

en: The shell is still active. Quit anyway?
be: Абалонка яшчэ выкарыстоўваецца. Усё роўна выйсьці?

en: This function is not implemented
be: Гэтую магчымасьць не ўкаранілі

en: Tilda
be: Тыльда

en: Time: %s
be: Час: %s

en: Time: %s %s
be: Час: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
be: Час: %s %s (%s)

en: Time: %s (%s)
be: Час: %s (%s)

en: Timeout:
be: Затрымка:

en: To
be: Каму

en: To run on slow terminals
be: Для павольных тэрміналаў

en: To&ggle mark
be: &Пазначаць або не

en: Toggle s&yntax highlighting
be: Падсьвечваць або не &сынтакс

en: Top level group
be: Суполка верхняга ўзроўню

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
be: Спрабаваць сачыць за мышшу старым спосабам

en: Tries to use termcap instead of terminfo
be: Спрабаваць ужываць «termcap» замест «terminfo»

en: True:
be: Сапраўдна:

en: Two files are needed to compare
be: Каб параўноўваць, трэба два файлы

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
be: Надрукуйце «exit», каб вярнуцца ў Midnight Commander

en: U&nselect group
be: Не абіраць с&уполку

en: UP--DIR
be: -ВЫШЭЙ-

en: Ukrainian
be: украінская

en: Unable to create event '%s'!
be: Не ўдаецца стварыць падзею «%s»!

en: Unable to create group '%s' for events!
be: Не ўдаецца стварыць суполку падзей «%s»!

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
be: Немагчыма прачытаць аздабленьне «%s».
    Ужываецца звычайнае.

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
be: Немагчыма разабраць аздабленьне «%s».
    Ужываецца звычайнае.

en: Unable to save setup to %s
be: Немагчыма захаваць налады ў «%s»

en: Unable to save to file
be: Немагчыма захаваць у файл

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
be: Немагчыма ужываць аздабленьне «%s»: трэба 256 колераў,
    але тэрмінал не падтрымвае столькі колераў.
    Ужываецца звычайнае.

en: Undelete files on an ext2 file system
be: Аднавіць файлы на файлавай сыстэме «ext2»

en: Underline
be: Падкрэсьліваньне

en: Understrike
be: Падкрэсьліваньне

en: Unexpected EOF on archive file
be: Нечаканы канец файла архіву

en: Unexpected end of file
    %s
be: Нечаканы канец файла
    %s

en: Unknown error in child
be: Невядомая памылка ў даччыным працэсе

en: Unknown tag on display format:
be: Невядомая пазнака ў разьметцы адлюстраваньня:

en: Unmar&k
be: Зь&няць пазначанае

en: Unselect
be: Не абіраць

en: Up arrow
be: Стрэлка ўверх

en: Up arrow keypad
be: «Уверх» л/кл

en: Use &passive mode
be: &Нядзейны спосаб

en: Use SI si&ze units
be: Памер у адзінках &СІ

en: Use internal edi&t
be: Убудаваны &рэдактар

en: Use internal vie&w
be: Убудаваны пра&гляднік

en: Use panel sort mo&de
be: Як у наладах &панэлі

en: Use passive mode over pro&xy
be: Нядзейны спосаб праз &пасродак

en: Use stickchars to draw
be: Рысаваць псэўдаґрафікаю

en: User &mini status
be: Адмысловы &радок стану панэлі:

en: User data
be: Зьвесткі карыстальніка

en: User menu
be: Мэню карыстальніка

en: User name
be: Імя карыстальніка

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
be: Вяртаем да перадвызначанага: здаецца, карыстальнік падаў хібную разьметку.

en: Username:
be: Імя карыстальніка:

en: Using the S-Lang library with terminfo database
be: Зь бібліятэкаю «S-Lang» і базаю «terminfo»

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
be: Калі заладоўваць каталёґі хутка, можа не адлюстроўвацца цяперашняе зьмесьціва каталёґа. У такім разе давядзецца
    самастойна заладаваць каталёґ. Падрабязьней — у правадніцтве
    праґрамы («man mc»).

en: Using the ncurses library
be: Зь бібліятэкаю «ncurses»

en: Using the ncursesw library
be: Зь бібліятэкаю «ncursesw»

en: VFS plugins and scripts:
be: Утулкі ды скрыпты УФС:

en: Vie&w file...
be: Зірнуць &файл…

en: View file
be: Прагледзець файл

en: View:
be: Праглядаць:

en: Virtual File System Setting
be: Налады ўяўнай файлавай сыстэмы

en: Virtual File Systems:
be: Уяўныя файлавыя сыстэмы:

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
be: Чакаем на яшчэ адну спробу… %d (скасаваць — «Ctrl-G»)

en: Warning
be: Перасьцярога

en: Warning -- ignoring file
be: Перасьцярога: файл прапускаецца

en: Warning: Cannot change to %s.
be: Перасьцярога: немагчыма перайсьці ў «%s».

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
be: Перасьцярога: хібная пазнака «%c» у «%s»
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
be: Перасьцярога: хібны радок у «%s»:
    %s

en: Warning: cannot load codepages list
be: Перасьцярога: немагчыма заладаваць сьпіс кадовак

en: Warning: cannot open %s directory
be: Перасьцярога: немагчыма адчыніць каталёґ «%s»

en: Welsh
be: уэльская

en: Which extension file you want to edit?
be: Які файл пашырэньняў рэдаґаваць?

en: Which highlighting file you want to edit?
be: Які файл рэдаґаваць?

en: Which menu file do you want to edit?
be: Які файл мэню рэдаґаваць?

en: Which syntax file you want to edit?
be: Які файл сынтаксу рэдаґаваць?

en: Wil&dcard search
be: &Паводле шаблёну

en: With builtin Editor
be: З убудаваным рэдактарам

en: With internationalization support
be: З падтрымкаю інтэрнацыяналізацыі

en: With mouse support on xterm
be: З падтрымкаю мышы ў «xterm»

en: With mouse support on xterm and Linux console
be: З падтрымкаю мышы ў «xterm» і кансолі «Linux»

en: With multiple codepages support
be: З падтрымкаю шматлікіх кадовак

en: With optional subshell support
be: Зь неабавязковаю падтрымкаю ўбудаванае абалонкі

en: With subshell support as default
be: З падтрымкаю ўбудаванае абалонкі

en: With support for X11 events
be: З падтрымкаю падзей X11

en: With support for background operations
be: З падтрымкаю дзеяньняў на тле

en: Word wrap line length:
be: Даўжыня радку:

en: Wrap mode
be: Спосаб пераносіць радкі

en: You have %zd opened screen. Quit anyway? | You have %zd opened screens. Quit anyway?
be[0]: Вы адчынілі %zd экран. Усё роўна выйсьці?
be[1]: Вы адчынілі %zd экраны. Усё роўна выйсьці?
be[2]: Вы адчынілі %zd экранаў. Усё роўна выйсьці?
be[3]: Вы адчынілі %zd экранаў. Усё роўна выйсьці?

en: You have entered "%s"
be: Вы набралі «%s»

en: You have to chdir to extract files first
be: Каб выняць файлы, трэба зьмяніць каталёґ

en: You must first highlight a block of text
be: Спачатку трэба вылучыць блёк тэксту

en: Your old settings were migrated from %s
    to %s
be: Старыя налады перанесьлі з «%s»
    у «%s».

en: Your old settings were migrated from %s
    to Freedesktop recommended dirs.
    To get more info, please visit
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html
be: Старыя налады перанесьлі з «%s»
    у каталёґі, якія раіць «Freedesktop».
    Па падрабязнасьці завітайце сюды:
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html

en: [NoName]
be: [Бяз назвы]

en: [dev]
be: [прыл]

en: [this_dir] [other_panel_dir]
be: [гэты_каталёґ] [каталёґ_іншае_панэлі]

en: bytes transferred
be: перададзеных байтаў

en: cd
be: Зьмяніць каталёґ

en: directories
be: каталёґі

en: directory
be: каталёґ

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
be: рэдаґуем спасылку: немагчыма выдаліць %s: %s

en: edit symlink: %s
be: рэдаґаваць спасылку: %s

en: file
be: файл

en: files
be: файлы

en: files/directories
be: файлы або каталёґі

en: fish: Disconnecting from %s
be: fish: адлучаемся ад «%s»

en: fish: Getting host info...
be: fish: атрымваюцца зьвесткі пра вузел…

en: fish: Handshaking version...
be: fish: пацьвярджаецца вэрсія…

en: fish: Local read failed, sending zeros
be: fish: не ўдалося прачытаць лякальнае, дасылаюцца нулі

en: fish: Password is required for %s
be: fish: «%s» патрабуе пароль

en: fish: Reading directory %s...
be: fish: чытаецца каталёґ «%s»…

en: fish: Sending initial line...
be: fish: дасылаецца пачатковы радок…

en: fish: Sending password...
be: fish: дасылаецца пароль…

en: fish: Waiting for initial line...
be: fish: чакаем на пачатковы радок…

en: fish: store %s: sending command...
be: fish: захаваць «%s»: дасылаецца загад…

en: fish: storing file
be: fish: захоўваецца файл

en: ftpfs: CWD failed.
be: ftpfs: не ўдалося зьмяніць дзейны працоўны каталёґ.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
be: ftpfs: адлучаемся ад «%s»

en: ftpfs: Invalid host name.
be: ftpfs: хібная назва вузла.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
be: ftpfs: не ўдалося ўвайсьці карыстальнікам «%s»

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
be: ftpfs: чытаецца FTP-каталёґ «%s»… %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
be: ftpfs: не ўдалося перапыніць: %s

en: ftpfs: abort failed
be: ftpfs: не ўдалося перапыніць

en: ftpfs: aborting transfer.
be: ftpfs: перапыняем перадаваць.

en: ftpfs: connection interrupted by user
be: ftpfs: карыстальнік перапыніў злучацца

en: ftpfs: connection to server failed: %s
be: ftpfs: не ўдалося злучыцца з паслужніком: %s

en: ftpfs: could not create socket: %s
be: ftpfs: нельга стварыць гняздо: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
be: ftpfs: нельга наставіць нядзейны спосаб

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
be: ftpfs: немагчыма разабраць сымбалічную спасылку

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
be: ftpfs: не ўдалося; няма куды вярнуцца ў аварыйны стан

en: ftpfs: invalid address family
be: ftpfs: хібная сям’я адрасоў

en: ftpfs: logged in
be: ftpfs: увайшлі

en: ftpfs: making connection to %s
be: ftpfs: злучаемся з «%s»

en: ftpfs: sending login name
be: ftpfs: дасылаецца імя карыстальніка

en: ftpfs: sending user account
be: ftpfs: дасылаецца рахунак карыстальніка

en: ftpfs: sending user password
be: ftpfs: дасылаецца пароль карыстальніка

en: ftpfs: storing file
be: ftpfs: захоўваецца файл

en: group
be: суполка

en: link: %s
be: спасылка: %s

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
be: mail -s <тэма> -c <копіі> <каму>

en: no more memory while reallocating array
be: не хапіла памяці, калі нанова адчынялі масіў

en: non-local vfs
be: нелякальная УФС

en: not enough memory
be: бракуе памяці

en: other
be: іншыя

en: owner
be: улад-к

en: reconnect to %s failed
be: не ўдалося зноўку злучыцца з «%s»

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
be: sftp: чытаецца сьпіс (спыніць — «Ctrl-G»)… %s

en: sftp: Enter passphrase for %s
be: sftp: упішыце таемны выраз на «%s»

en: sftp: Enter password for %s
be: sftp: упішыце пароль на «%s»

en: sftp: Failure establishing SSH session: (%d)
be: sftp: не ўдалося усталяваць сэанс SSH: (%d)

en: sftp: Invalid host name.
be: sftp: хібная назва вузла.

en: sftp: Listing done.
be: sftp: сьпіс прачыталі.

en: sftp: No file handler data present for reading file
be: sftp: няма апрацоўніка, каб прачытаць файл

en: sftp: Passphrase is empty.
be: sftp: таемны выраз парожні.

en: sftp: Password is empty.
be: sftp: пароль парожні.

en: sftp: Unable to get current user name.
be: sftp: немагчыма атрымаць імя карыстальніка.

en: sftp: connection interrupted by user
be: sftp: карыстальнік перапыніў злучацца

en: sftp: connection to server failed: %s
be: sftp: не ўдалося злучыцца з паслужніком: %s

en: sftp: making connection to %s
be: sftp: злучаемся з «%s»

en: sort|a
be: д

en: sort|e
be: п

en: sort|h
be: з

en: sort|i
be: в

en: sort|m
be: р

en: sort|n
be: н

en: sort|s
be: м

en: sort|u
be: б

en: sort|v
be: в

en: symlink: %s
be: сымбалічная спасылка: %s

en: to:
be: сюды:

en: undelfs: error
be: undelfs: памылка

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
be: undelfs: ладуюцца зьвесткі пра выдаленыя файлы %d вузлоў

en: undelfs: reading block bitmap...
be: undelfs: чытаецца бітавая мапа блёку…

en: undelfs: reading inode bitmap...
be: undelfs: чытаецца бітавая мапа вузлоў…

en: vfs_info is not fs!
be: vfs_info — ня файлавая сыстэма!

en: while allocating block buffer
be: калі выдзялялі буфэр блёкаў

en: while calling ext2_block_iterate %d
be: калі выклікалі ext2_block_iterate %d

en: while doing inode scan %d
be: калі праглядалі вузел %d

en: while iterating over blocks
be: калі перабіралі блёкі

en: while starting inode scan %d
be: калі пачыналі праглядаць вузел %d

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
be: Файл «~/.netrc» мае няправільныя дазволы (ўласьніка).
    Выдаліце пароль або выпраўце дазволы (ўласьніка).
